Monta Ellis z Golden State Warriors na palubovce Washingtonu Wizards

Monta Ellis z Golden State Warriors na palubovce Washingtonu Wizards | foto: AP

• 0
V zámoří se takovým střelám říká "prayer" - modlitba. Trojkový pokus z rychlého protiútoku po odskočení od obránce jedenáct metrů od koše. Basketbalista Monta Ellis z Golden State to má nahoře dobré. Anebo někdo z Washingtonu ošklivě zhřešil.

Nejšťastnější střela z pondělního utkání, která přišla v samém závěru první čtvrtiny, byla pro hostující Warriors v tu chvíli jen třešničkou na dortu. Po dvanácti minutách díky ní vedli 41:24. Ale možná právě tenhle koš nakonec rozhodl o prohře Wizards 100:120.

Jan Veselý a jeho washingtonští spoluhráči museli být rozladěni i proto, že je Monta Ellis terorizoval celou čtvrtinu. Coby vyhlášený střelec si připsal 14 bodů, trefil pět ze sedmi pokusů. A když vyjde i zázrak, v hlavách je rozhodnuto.

Vás by snad taková klika při zakončení neposlala do kolen?

Dohromady si drobný kanonýr z kalifornského klubu připsal 25 bodů - přestože v poslední čtvrtině už ani nenastoupil. Nebylo třeba, jeho tým v poklidu mířil za jasnou výhrou.

"Byl to báječný zápas. Drželi jsme se svého plánu - proměňovat střely," načal Ellis hodnocení čerstvě dovršeného utkání. Tvrdil snad někdo, že basketbal je složitá hra?