Fotbalisté Baníku Ostrava slaví branku proti Bohemians, kterou vstřelil Lukáš Droppa. | foto: Šimánek Vít, ČTK

Bohemians 1905 - Ostrava 0:1, klokani opět bez bodu, hrají o záchranu

• 89
Fotbalisté Bohemians 1905 si v lize dál spolehlivě zahrávají. V dohrávce 19. ligového kola podlehli doma Ostravě 0:1, na výhru tak čekají už deset zápasů a na bodový zisk sedm. O jediný gól utkání se postaral v prvním poločase Droppa. Ostrava vyhrála poprvé od 13. kola.

Bohemians zůstávají v tabulce dvanáctí, ale na předposlední Ostravu mají už jen pětibodový náskok.

Pavel Medynský, trenér Bohemians 1905, si je vědom, že jeho pozice je v ohrožení. "Každý, kdo dělá trenéra, o své pozici uvažuje. Uvidíme, co na to vedení. Mužstvo má na to se zachránit."

"Teď přijdou zápasy, ve kterých potřebujeme uhrát nějaké body. Je to o tom udělat jeden výsledek a otočí se to na psychice. Zda to bude pod Medynským, je otázkou," uvedl domácí kouč.

Utkání Bohemians 1905 versus Ostrava ve videoreportáži

Téměř půl hodiny se hrál v pražském Edenu nezáživný a nelíbivý fotbal. Úporná přetahovaná ve středu pole byla oboustranně doprovázena spoustou nepřesností, žádný ze soupeřů se nedokázal dostat do brankové šance.

Domácí předvedli jen dvě nepřesné střely z dálky. A Jindřišek střelou z přímého kopu ostravského gólmana nepřekvapil.

Až přišla 28. minuta, s ní závar před domácí brankou a ostravský roh. Po něm hlavičkoval Cverna a dva metry před brankou stojící Lukáš Droppa míč šikovně usměrnil do sítě. Byla to první ostravská střela na branku.

Zakrátko mohli domácí vyrovnat, jenže v gólové pozici sám před brankářem netrefil centrovaný míč Vyhnal.

Ostravští pak byli do přestávky o poznání lepší, ale vytěžili z toho jen nebezpečnou Droppovu střelu, kterou Sňozík vyrazil na roh. To domácí byli v rozháraných pokusech o ofenzivu neškodní úplně.

Ve druhém poločase se hosté soustředili hlavně na defenzivu, útočné snahy domácích byly dál jalové. Střídající Nešpor se v nástupu do druhé půle dvakrát snažil prostřelit ostravské zadáky, leč neúspěšně. S přibývajícím časem Bohemians odpadali, po přestávce ani jednou nevystřelili na branku...

Hosté se dostávali ke slovu stále častěji, stříleli poměrně často, ale skóre už nenavýšili.

Největší šanci ke vstřelení vyrovnávacího gólu si domácí schovali do nastaveného času, ale Orolínova křížná střela skončila těsně vedle Pietrzkiewiczovy branky.

Ostravského trenéra Pavla Maluru potěšilo, že jeho tým dokázal bojovného soupeře porazit. "Jsou to vydřené tři body, které jsme nutně potřebovali. Nechci říkat, že jsou pro boj o záchranu rozhodující, protože na to je brzo, ale jsou velmi důležité, protože týmu pomohou psychicky."