Momentka z ligového zápasu Mladá Boleslav - Slavia. Na snímku bojuje o míč domácí Václav Kalina (vlevo) a Václav Prošek. | foto: ČTK

Boleslav - Slavia 3:2, hosté dvakrát vyrovnali, na body to nestačilo

• 54
Slávističtí fotbalisté dvakrát vyrovnali, ale na gól Zahustela v 71. minutě už odpověď nenašli. Proto zajímavé utkání 19. kola první ligy Mladá Boleslav vyhrála 3:2 a je ve hře o titul. Na vedoucí Spartu ztrácí ze čtvrté příčky jen šest bodů.

Utkání Mladá Boleslav versus Slavia ve videoreportáži

"Naše síla dopředu je značná. Třeba Honza Chramosta měl tři šance a žádnou neproměnil. Věřím, že to brzy protrhne a bude to ještě lepší. Nakonec jsem si udělali zápas těžší, než mohl být. Bylo to hektické, ale se zaslouženým vítězným koncem," řekl boleslavský trenér Miroslav Koubek.

Boleslavští brzy vedli, ale v nastavení první půle po velké skrumáži vyrovnal Jarolím. Sudí Zelinka dál poločas natahoval a po centru z přímého kopu hlavičkoval do odkryté branky Kúdela. Brankář Čontofalský totiž míč podběhl.

Hosty to nezlomilo, po hodině hry po rohovém kopu a opět po závaru skóroval Blažek. Ale radost slávistům zkazil po dalším centru z rohu Zahustel.

Domácí začali aktivně, od úvodu se nastěhovali na útočnou polovinu a v sedmé minutě Ščuk trefil ranou z osmnácti metrů tyč. Slávisté působili nekompaktně a brzy inkasovali. V desáté minutě Kulič před vápnem přihrál Kalinovi, ten si naběhl do pokutového území a překonal Čontofalského.

Po vstřelené brance se obraz hry začal měnit. Slavia zvýšila aktivitu, šance však měla naopak Mladá Boleslav. Ve 33. minutě po Šírlově centru propadl míč ke Chramostovi, který v pádu zblízka přestřelil.

Mladá Boleslav, nebo Slavia?

Podpořte oblíbený tým ve velkém sčítání fotbalových fanoušků.

Až o tři minuty později si Pražané připsali úvodní střelu na branku a ve 45. minutě se jim z první nebezpečnější akce povedlo srovnat. Po zmatcích v boleslavské obraně od penaltového puntíku propálil hradbu těl Jarolím a Pražané slavili ligový gól po 238 minutách.

Inkasovaná branka ale Středočechy nepoložila. V nastaveném čase v prostoru u rohového praporku vybojovali standardní situaci, Kulič zahrál přímý kop na Kúdelovu hlavu a jarní střelec Mladé Boleslavi skóroval i ve třetím utkání po zimní přestávce.

"Nezachytili jsme úvod, kdy domácí těžili z našich chyb, byli důraznější v osobních soubojích a právem šli do vedení. Pak jsme se oklepali, snažili jsme se o kombinační hru a ta vedla ke gólu 1:1. Místo toho, aby nás nakopnul, jsme udělali taktickou chybu, která se nesmí stát a domácí dali na 2:1," litoval slávistický trenér František Straka.

Druhá půle odstartovala nepříjemným střetem Zahustela s Latkou, po němž byli oba hráči ošetřováni, ale souboj si nakonec nevyžádal střídání.

V 59. minutě Slavia podruhé v utkání dotáhla skóre. Domácí obrana zapomněla na Blažka, který střelou zády k brance skóroval.

Slavia nadále útočila, v 68. minutě střílel ze střední vzdálenosti Milutinovič, ale gólman Miller si poradil a o tři minuty později šli domácí potřetí do vedení. Po rohu hlavičkoval do branky Zahustel.

"Po vyrovnání jsme byli na koni, ale jsou to individuální chyby, které nás srážejí. Boleslav byla v ofenzivě velice dobrá a nakonec zaslouženě vyhrála," doplnil Straka.

Mladá Boleslav mohla v 81. minutě zvýšit, sám před brankou stál Chramosta, ale trefil Čontofalského. Domácí pak prováhali ještě několik brejků, mrzet je to však nemuselo. Třetí jarní výhru už udrželi.