Miroslav Podrazký z Dukly (vlevo) a Vlastimil Daníček ze Slovácka.

Miroslav Podrazký z Dukly (vlevo) a Vlastimil Daníček ze Slovácka. | foto: Krumphanzl Michal, ČTK

Dukla - Slovácko 2:0, Pražanům se daří, hosté potřetí za sebou padli

• 6
Ani ve třetím utkání jarní části fotbalové ligy nenašla pražská Dukla přemožitele, díky trefám Hanouska a Pázlera porazila v předehrávce 19. kola na svém hřišti Slovácko 2:0. Naopak hosté prohráli i třetí jarní zápas bez vstřeleného gólu, na branku čekají už 355 minut.

Dukla navázala na domácí vítězství 3:0 nad Žižkovem, v minulém kole pak remizovala na stadionu mistrovské Plzně 1:1. Na jaře tak zatím ztratila pouze dva body. To Slovácko po prohrách se Spartou a Olomoucí padlo znovu.

"Musíme začít hodně přemýšlet nad tím, jak se z toho dostat, protože je to nepříjemná situace na psychiku. A myslet si, že máme dost bodů, by bylo hodně špatné," řekl po utkání Miroslav Soukup, trenér Slovácka.

Dukla měla na Julisce od začátku utkání převahu, ale dlouho jí chyběla přesnost v koncovce. V 11. minutě po standardní situaci hlavičkoval Engelmann do náruče brankáře Filipka, který minutu poté s problémy chytil i tečovanou střelu Pázlera.

Slovácko se v úvodu spíše bránilo, pokusy Pavelky a Valenty se mezi tři tyče nevešly.

Utkání Dukla versus Slovácko ve videoreportáži

Ve 34. minutě vychytal Pázlera ve velké šanci vyběhnutý Filipko. Brankář Slovácka si poradil také s pokusy Gedeona a Engelmanna, ale v poslední minutě prvního poločasu si vybral slabší chvilku. Hanousek z hranice šestnáctky nedůrazně vystřelil a míč k překvapení všech na stadionu přeskočil Filipkovy rukavice.

Záložník hostující z Plzně dal šestou branku v sezoně a v týmové tabulce střelců dotáhl vedoucího Lietavu. Slovenský útočník návrat po karetním trestu gólem neoslavil.

Hosté po změně stran výrazně ožili. V 55. minutě Pavelka ještě branku netrefil, za dvě minuty už musel brankář Dukly Rada vyrazit Hlúpikovu skákavou střelu na roh. Domácí ale udeřili ze své první velké šance ve druhém poločase. V 62. minutě utekl obraně Slovácka Pázler a prostřelil Filipka.

Hráče Slovácka ani dvoubrankový rozdíl nesrazil a dál se tlačili dopředu.

Čtvrt hodiny před koncem se dostal ke střele Pavelka, ale ve slušné pozici znovu mířil nad. V závěru hlavičkoval po standardní situaci Došek, ale jubilejní třístý ligový start útočník Slovácka gólem neoslavil.

"I když to vedení bylo trošku šťastné, tak jsme za tím gólem šli celý první poločas a bylo to zasloužené," uvedl Luboš Kozel, kouč Dukly. "V druhém poločase jsme se dostali trochu pod tlak, ale až na jednu chybu jsme soupeře do velké šance nepustili."

Podle Kozla domácí výhra zvýraznila cennou remízu z minulého kola v Plzni a nasměrovala jeho mužstvo k setrvání v lize. "Tohle vítězství nás skoro zachránilo a získáváme prostor pro to, abychom další hráče zviditelňovali a dostávali na vyšší úroveň."