PŘEKONANÝ BRANKÁŘ. Radek Sňozík, gólman a kapitán fotbalistů Bohemians, se...

PŘEKONANÝ BRANKÁŘ. Radek Sňozík, gólman a kapitán fotbalistů Bohemians, se bezmocně dívá kolem sebe. A oranžový míč je za ním - v síti. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovice - Bohemians 1905 3:1, Jihočeši potvrdili domácí formu

• 6
I přes sněhové komplikace si fotbalisté Českých Budějovic v 18. ligovém kole poradili s Bohemians 1905. Vítězství 3:1 je jejich čtvrté domácí v řadě. Jihočeši, za něž poprvé před domácím publikem nastoupil stoper Tomáš Řepka, tak získali důležité body v boji o záchranu.

Největší posila českobudějovického týmu přilákala vyšší návštěvu než obvykle, ale řada fanoušků patrně zůstala doma kvůli chladnému počasí. To začalo naplno řádit ve 3. minutě, kdy se spustila silná sněhová přeháňka.

Ta jako by svědčila domácímu týmu. Právě se změnou počasí Jihočeši poprvé udeřili. Rýdel posunul míč na rozběhnutého Klesu, ten se prohnal kolem tápajícího Jindřiška a překonal Sňozíka.

Sudí musel ve 12. minutě zápas na moment přerušit, aby pořadatelé očistili už v té době neviditelné čáry. Navíc se začalo hrát s oranžovým míčem, bílý se na zasněžené ploše téměř ztrácel.

Utkání České Budějovice versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Bohemians v první části nepůsobili výrazně horším dojmem, ale nedokázali proměňovat šance. Třeba ve 23. minutě stačil před váhajícím Nešporem na poslední chvíli zasáhnout Krajčík.

O pár desítek vteřin později navíc domácí přidali druhý úder. Na levé straně se výborně uvolnil Sandro, poslal po zemi střílený centr, na který si na první tyč naběhl Ondrášek a vstřelil svůj osmý gól v sezoně.

Hosté mohli snížit ve 26. minutě, ale Hartigovu hlavičku Daněk vyrazil. V posledních vteřinách první půle domácí zadák Machovec stáhl v pokutovém území Borka. Sudí nařídil penaltu, ale Nešpor ji poslal po zemi vedle tyče.

O svém vítězství domácí definitivně rozhodnuli ve druhém poločase. V 77. minutě z levé strany odcentroval Sandro a Klesa hlavou překonal Sňozíka podruhé v utkání. Vyhnal sice v 88. minutě snížil, ale Bohemians i tak prohráli šestý zápas v řadě.

Trenér Českých Budějovic František Cipro poznamenal, že svému týmu věřil i v momentě, kdy za stavu 2:0 měli hosté výhodu penalty. Tu však Nešpor těsně před přestávkou neproměnil. "I kdyby Bohemka snížila, jsem přesvědčený o tom, že bychom ten zápas vyhráli. Ale bylo by to mnohem náročnější," uvedl Cipro.

Kouč hostů Pavel Medynský uvedl, že z jeho pohledu o výsledku rozhodly dva momenty. Tím prvním byl rychlý gól, který Bohemians obdrželi. "A tou druhou událostí byla neproměněná penalta ze závěru prvního poločasu," řekl kouč.

Pokutový kop zahodil útočník Pražanů Martin Nešpor. Přitom podle Medynského byli na penaltu určeni jiní adepti. První na řadu měl jít obránce Jindřišek. "Jenže se přimotal k našemu prvnímu obdrženému gólu, celý první poločas se mu nepovedl, a tak si na penaltu nevěřil," řekl Medynský.