NEPŘÍJEMNÉ SETKÁNÍ. Milan Michálek z Ottawy skončil v brance Tomáše Vokouna z

NEPŘÍJEMNÉ SETKÁNÍ. Milan Michálek z Ottawy skončil v brance Tomáše Vokouna z Washigtonu. V utkání mu ještě vstřelil dva góly a vyhnal ho na střídačku. | foto: AP

Milan Michálek se blýskl třemi body a Neuvirth opět střídal za Vokouna

• 85
První hvězdou středečního souboje Ottawy s Washingtonem byl vyhlášen český útočník domácích Milan Michálek, jenž proti svému reprezentačnímu kolegovi v brance soupeře Tomáši Vokounovi vyprodukoval tři body (2+1) a výrazně se zasloužil o výhru Senators 5:2. Vokouna v 33. minutě nahradil Neuvirth, který takto naskočil do zápasu už podruhé za sebou.

Herní krize hokejistů Washingtonu, kteří se pohybují těsně za hranicí postupu do play-off Východní konference, nebere konce. Ve středu padli na ledě Ottawy 2:5 a prohráli tak třetí utkání za sebou, z dlouhodobějšího hlediska už dokonce osmý z dosavadních jedenácti odehraných únorových duelů.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 58z. - 56b.(19+37)
Radim Vrbata (PHX), 60z. - 52b.(30+22)
T. Fleischmann (FLO), 58z. - 44b.(19+25)
Martin Erat (NAS), 52z. - 44b.(13+31)
Milan Michálek (OTT), 57z. - 42b.(27+15)
Jaromír Jágr (PHI), 50z. - 42b.(16+26)
T. Plekanec (MTL),  60z. - 41b.(12+29)
David Krejčí (BOS), 55z. - 40b.(12+28)
Václav Prospal (CBS), 60z. - 38b.(10+28)
Jiří Hudler (DET), 60z. - 36b.(18+18)
Milan Hejduk (COL), 61z. - 33b.(13+20)
Jakub Voráček (PHI), 58z. - 33b.(10+23)
Petr Sýkora (NJD), 59z. - 31b.(14+17)

V posledních dvou nezdarech navíc kouč Capitals Dale Hunter sáhl k výměně gólmana. V pondělí proti Carolině střídal Tomáš Vokoun po dvou inkasovaných gólech už v 6. minutě a naposledy v souboji s Ottawou vydržel v brance pro změnu do 33. minuty, kdy jej nahrazoval Michal Neuvirth po čtvrté trefě Senators.

Výraznou roli v utkání sehrál jiný Čech, útočník domácích Milan Michálek. Sedmadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce nejprve asistoval u otevírací branky z hole produktivního beka Erika Karlssona a následně sám zvyšoval svou 26. a 27. trefou sezony na průběžných 3:0. Když ve zmiňované 33. minutě využil přesilovku ještě zadák Chris Phillips, Vokoun zamířil na střídačku a do utkání naskočil Neuvirth.

Ten sice pochytal všech zbývajících 14 střel Senators, Washington ovšem bez zraněného kapitána Alexe Ovečkina dokázal již jen zkorigovat skóre dvěma zásahy ze třetí třetiny. V 43. minutě skóroval bek John Carlson a v 50. minutě Mathieu Perreault. Poslední slovo utkání pak patřilo opět domácím poté, co v 59. minutě Nick Foligno trefil ještě prázdnou branku.

Kromě Ovečkina v sestavě hostí nefiguroval ani zkušený obránce Roman Hamrlík, jenž byl do zápisu uveden v roli nehrajícího náhradníka.

Boston uspěl na ledě St. Louis

Kromě Detroitu jsou v letošní sezoně proslulí skvělými výkony z domácího ledu také hokejisté St. Louis. Ve středeční konfrontaci s Bostonem to ovšem tentokrát nepotvrdili. Obhájci Stanley Cupu si z arény Scottrade Center odvezli dva body po výhře 4:2.

Bluesmanům tak v rámci klubové historie skončila rekordní série domácích představení, ve kterých získali alespoň jeden bod, na 21 duelech. Dvěma góly se za Bruins prezentoval forvard Brad Marchand, bijec Milan Lucic si odnesl pro změnu bilanci (1+1).

Ottawa - Washington 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
15. a 24. M. Michálek, 10. Karlsson (M. Michálek), 33. Phillips, 59. Foligno - 43. Carlson, 50. Perreault. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 32 minut, z 11 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 63,6 procenta, Michal Neuvirth ve zbytku zápasu ze 14 střel neinkasoval. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18 357.

Colorado - Los Angeles 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky
: 14. a 33. Stastny, 8. Olver, 18. McClement - 45. Brown. Střely na branku: 27:33. Diváci: 15 907.

St. Louis - Boston 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
8. Stewart, 13. Reaves - 3. a 50. Marchand, 7. Lucic, 20. Kelly. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18 460.