Roman Lengyel s kapitánskou páskou.

Roman Lengyel s kapitánskou páskou. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovický kapitán Lengyel už myslí na neděli. Přijedou Bohemians

• 0
Už když měli jet fotbalisté z jihu Čech k prvnímu zápasu jarní části fotbalové ligy do Olomouce, mluvil jejich kapitán Roman Lengyel o tom, že ke startu Jihočechů do jara to není ideální soupeř. Po remíze 0:0 mohl být ve větší pohodě.

V prvních patnácti minutách druhého poločasu přemítal o tom, že když dostane jeho tým gól, těžko bude výsledek otáčet. "Pak jsme se oklepali a přežili jejich nápor," pravil. "Ty střely, šance, které měli domácí. Nakonec jsme při troše štěstí mohli i vyhrát."

Utkání Olomouc versus České Budějovice ve videoreportáži

Příležitosti Otepky v prvním poločase a Javorka ve druhém mohly skončit gólem. "I bod je z Olomouce zlatý," nestěžuje si.

Hostům se povedlo udržet šestibodový odstup od domácích. "Musíme ten bod potvrdit doma s Bohemkou," přemýšlel už kapitán českobudějovického týmu o neděli. "Bude se nám líp dýchat, když vyhrajeme v neděli."

Poprvé hrál mistrovský zápas vedle Tomáše Řepky. "Myslím si, že jsme zápas odehráli bez velkých chyb. Tomáš je zkušený hráč, bylo to bez problémů."

Vzájemně se podpořili. Zaskočili jeden za druhého a podpořili je i spoluhráči po stranách Krajčík i Machovec, který si ještě několikrát troufl zaútočit. "V tom problém nebyl. Naše výkony ale mohou být ještě lepší a lepší," věří.

Řepka řekl, že práci obrany spíš šéfuje Lengyel, který je v ní zabydlený. "Podílíme se na tom oba," poznamenal naopak kapitán mužstva. "To je podle situace, jaká nastane. Ale hlavní slovo má přece jen Tomáš."

Před utkáním nebylo žádné společné sezení týmu s projevy. "Bylo to jako před každým jiným zápasem," ujistil Lengyel. Tam jsou slova zbytečná. "Každý ví, o co hrajeme. A každý si to vzal za své." Potěšilo ho, že celý tým odehrál zápas naplno. "Nikdo nic nevypustil." Bojovnost platila.

Zato domácí byli zklamaní. "Hráči Olomouce byli i trochu podráždění," všiml si. "Ale nedivím se jim. My takový zápas, co měli oni, budeme hrát teď v neděli. Taky to bude hodně těžký." Olomouc přitom v přípravě neustále vyhrávala a Jihočeši prohrávali. V neděli se uvidí, co bude dál.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37