Ostravští chuligáni zmlátili pořadatele, hráči jim děkovali za podporu

• 885
Příznivci fotbalového Baníku Ostrava na sebe znovu upozornili výtržnostmi. V Mladé Boleslavi zmlátili pořadatele a uklidňovat je museli policejní těžkooděnci. Víc než deset minut se kvůli tomu nehrálo.

Na začátku zápasu ostravští fanoušci svému týmu příkladně fandili. Svěrkošovi a spol. vytvořili téměř domácí prostředí.

Ale po prvním poločase, který Mladá Boleslav vyhrála 2:0, se dostali do konfliktu s pořadateli. Všechno odstartoval fanda, který vnikl na hřiště.

"Na první pohled se zdálo, že se jednalo o fanouška Mladé Boleslavi, protože vběhl na hřiště z našeho sektoru. Byl to však fanoušek Ostravy polské národnosti, který vnikl mezi naše příznivce a odtamtud se dostal na hřiště. Je v policejní cele," uvedl hlavní pořadatel Milan Krejčí.

Po tomto incidentu se příznivci Ostravy snažili svého kolegu bránit. Proto se začali prát s pořadatelskou službou. Jeden z pořadatelů se ocitl mezi mnohonásobnou přesilou, která ho surově zbila.

Fanoušky nakonec museli uklidňovat policejní těžkooděnci, kteří během každého zápasu čekají před stadiony.

Tři pořadatelé odnesli rvačku zraněním.

Rozhodčí Libor Kovařík přerušil zápas. V první chvíli nebylo jasné, jestli se utkání bude dohrávat, ale hráči se nakonec po deseti minutách vrátili na trávník.

"Asi dvacet fanoušků Baníku bylo předvedeno pro podezření z výtržnictví a útoku na úřední osobu, tři byli zadrženi," řekl pro ČTK mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Ale ani po bitce nebyl klid. Boleslavští pořadatelé proto kropili rozvášněné hostující chuligány vodou.

"Já to viděl obráceně. Policista brutálně napadl našeho fanouška, takže je to asi jedna jedna," bránil ostravské fanoušky záložník Tomáš Marek. Fotbalisté šli po zápase příznivcům poděkovat za podporu.

Zápas 17. kola fotbalové ligy nakonec skončil vítězstvím Mladé Boleslavi 2:1. Ostrava má jen tříbodový náskok na sestupové příčky.