Radost fotbalistů Dukly po trefě Malého v úvodním utkání ligového jara, Dukla

Radost fotbalistů Dukly po trefě Malého v úvodním utkání ligového jara, Dukla porazilo Žižkov 3:0. | foto: Stanislav Zbyněk, ČTK

Dukla - Žižkov 3:0, úvodní zápas jara byl rozhodnutý, jen co začal

• 26
V jarní premiéře nejvyšší domácí fotbalové soutěže domácí pražská Dukla bez větší námahy zdolala hostující Žižkov 3:0. O góly se v předehrávce 17. ligového kola postarali už v prvních sedmnácti minutách Pázler, Podrazký a Malý. Před výkopem se držela minuta ticha za předčasně zesnulého sparťanského místopředsedu Lukáše Přibyla.

Na Julisce běžela 17. minuta, domácí Dukla vedla 3:0 a žižkovský tým byl na ručník. Trenér Nádvorník ho ale neměl po ruce a tak se jeho svěřenci trápili dál. Dukla předváděla svěží kombinační fotbal a žižkovští statisté většinou jen přihlíželi.

Chabou omluvou hostů snad může být jen fakt, že z podzimního kádru se v jejich základní sestavě objevili pouze tři hráči.

"Měli jsme šílený vstup do utkání, tři naše individuální chyby Dukla třikrát potrestala a bylo po zápase," postěžoval si trenér žižkovských fotbalistů Roman Nádvorník

Utkání Dukla versus Žižkov ve videoreportáži

Skóre otevřel už ve 3. minutě pohotovou dorážkou Pázler, když gólman Ticháček neudržel střelu Podrazkého. Druhou branku přidal sám Podrazký, který nádhernou technickou střelou z přímého kopu trefil žižkovskou "šibenici".

Teprve když domácí Malý poslal míč do soupeřovy branky potřetí, Dukla o poznání zvolnila.

"Dá se říci, že za dvacet minut jsme rozhodli o osudu utkání. Myslím, že nejen chybami soupeře, ale že tam byla i kvalita z naší strany," komentoval domácí trenér Luboš Kozel Podrazkého trestný kop a Malého volej.

K útočným akcím se tak občas dostali i hosté, ale vytěžit z nich něco kloudného bylo nad jejich síly. Až těsně před přestávkou tvrdě vystřelil po rohovém kopu Hílek, jenže domácí branku těsně minul.

Po přestávce se hosté přece jen zvedli, přidali na rychlosti i bojovnosti a partie se vyrovnala. Mírně však měla navrch dál Dukla, v jejíž sestavě se po hodině objevil prvoligový debutant Engelmann, dvaadvacetiletý talent z třetiligových Kunic.

Dukla sice několik slibných příležitostí ke zvýšení náskoku měla, ale žádný dramatický náboj druhý poločas neměl. Tím spíš, když aktérům zápasu bylo jasné, že je dávno rozhodnuto.

Na závěrečné minuty osvěžil duel exotický japonský útočník Nakamura, jedna z žižkovských posil.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37