U PUKU. Martin Erat z Nashvillu  (vpravo) v souboji s Ryanem Russellem z

U PUKU. Martin Erat z Nashvillu (vpravo) v souboji s Ryanem Russellem z Columbusu. | foto: AP

Erat gólem a asistencí podpořil triumf Nashvillu, Pavelec vychytal výhru

• 35
Útočník Martin Erat byl s bilancí 1+1 vyhlášen druhou hvězdou zápasu, ve kterém jeho Nashville slavil výhru 3:0 nad nejslabším celkem soutěže z Columbusu. Gólman Ondřej Pavelec 25 úspěšnými zákroky podpořil vítězství Winnipegu 4:1 nad Buffalem. V duelu New Jersey s Bostonem bodovali dohromady tři Češi, Petr Sýkora (1+0) a Patrik Eliáš s Davidem Krejčím (oba 0+1).

Hokejisté Nashvillu ve čtvrtek naplnili roli favorita a z ledu posledního Columbusu si odvezli povinnou výhru 3:0. Skvělý výkon podal zejména brankář vítězů Pekka Rinne.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 45z. - 45b.(17+28)
Radim Vrbata (PHX), 48z. - 38b.(22+16)
David Krejčí (BOS), 41z. - 35b.(10+25)
T. Fleischmann (FLO), 45z. - 34b.(15+19)
Radek Dvořák (DAL), 45z. - 19b.(3+16)

Odchovanec finské brankářské školy kryl 38 puků Blue Jackets a uhájil už svou čtvrtou nulu sezony. Na deváté výhře Predators z posledních jedenácti utkání se pak pro změnu v ofenzivě nejvíce přičinil Martin Erat.

Český reprezentant nejprve v 32. minutě otevřel skóre svou 11. trefou sezony a v 34. minutě pak ještě v přesilové hře asistoval u gólu Mikea Fishera. Finální podobu skóre stanovil v čase 59:28 kapitán Nashvillu Shea Weber, který z postu obránce v aktuální sezoně nastřílel už deset branek.

Během přestávky po první třetině utkání oznámil generální manažer Columbusu Scott Howson, že s otřesem mozku laborující bek Radek Martínek už ve zbývající části ročníku nenastoupí. Jako náhradu tedy přivedl Bretta Lebdu, jenž z pozice volného hráče podepsal roční smlouvu.

Pavelec pochytal 25 střel Buffala

Poté, co v předchozích dvou utkáních Winnipegu dostal od úvodní minuty přednost Chris Mason, se ve čtvrtek do branky jako jednička navrátil Ondřej Pavelec.

NÁVŠTĚVA V BRANCE. Jochen Hecht z Buffala se ocitl v brankovišti Ondřeje Pavelce z Winnipegu.

Kladenský odchovanec už naskočil do akce i v průběhu předchozího klání s New Jersey, kdy v závěru jen jednou inkasoval. Shodnou bilanci si pak odnesl i během celého duelu proti Buffalu, když jej dokázal pokořit pouze jediný střelec.

Běžela 25. minuta, kdy srovnával průběžné skóre na 1:1 útočník Sabres Drew Stafford. Domácí Jets ovšem následně odskočili do vedení díky zásahům Tobiase Enströma, Tima Stapletona a Nika Antropova.

Sýkora, Eliáš a Krejčí bodovali v duelu New Jersey s Bostonem

Gól kanonýra Petra Sýkory, kterému v 19. minutě přihrával nejproduktivnější Čech letošní sezony NHL Patrik Eliáš, dlouho zajišťoval New Jersey v domácím duelu s Bostonem nejtěsnější vedení.

Obhájci Stanley Cupu však ve třetí třetině zabrali a sérií čtyř gólů otočili vývoj na svou stranu. Vyrovnání zařídil v 44. minutě Andrew Ference a rozdílovou akci po přihrávce Davida Krejčího v přesilové hře trefil v čase 47:10 Nathan Horton.

Jen o 35 vteřin později navíc zvýšil na 3:1 Gregory Campbell a poslední slovo si vzal v samotném závěru Chris Kelly.

"Měli jsme i další šance. V prostřední třetině jsme trefili břevno a Thomas v ostatních situacích vždy skvěle zakročil. Soupeř tak zůstal ve hře a nakonec to dokázal otočit. Odehráli jsme dvě dobré třetiny proti silnému týmu," hodnotil utkání zklamaný gólman Devils Martin Brodeur.

Philadelphia si neporadila s Islanders

V úterý hokejisté Islanders překvapili výhrou 3:0 na ledě rozjetého Washingtonu a o dva dny později pro změnu zaskočili fanoušky favorizované Philadelphie, která týmu z Long Islandu podlehla 1:4.

Zkušený Jaromír Jágr si tentokrát nepřipsal žádný bod do tabulky produktivity, naopak mu přibyly pouze tři záporné body do statistiky +/-. Islanders si odvezli výhru z Philadelphie po dlouhých čtyřech letech, které vyplnilo třináct navazujících porážek.

Dvěma asistencemi se o to přičinil kapitán New Yorku John Tavares, jenž si tak vylepšil své osobní maximum kariéry v NHL poté, co bodoval už pojedenácté za sebou.

Malkin dal dva góly a kraluje produktivitě NHL

Zatímco Islanders triumfovali venku 4:1, druhý tým z New Yorku - hokejisté Rangers hrající na ledě domácí Madison Square Garden naopak podlehli 1:4 Pittsburghu.

V dresu Penguins potvrdil famózní formu z posledních dní útočník Jevgenij Malkin, jenž dal dva góly a s celkovými 54 body kraluje produktivitě soutěže o dva zápisy před Henrikem Sedinem z Vancouveru. Pětadvacetiletý Rus v posledních čtyřech startech posbíral devět bodů za sedm branek a dvě asistence.

Kromě nárůstu formy Malkina může navíc fanoušky Pittsburghu těšit i návrat z marodky ofenzivního obránce Krise Letanga, jenž si proti Rangers připsal jednu asistenci.

Toronto - Minnesota 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
1. Kadri, 6. Crabb, 36. Kessel, 41. Grabovskij - 58. Johnson. Střely na branku: 33:21. Diváci: 19 421.

New Jersey - Boston 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
19. Sýkora (Eliáš) - 44. Ference, 48. Horton (Krejčí), 48. Campbell, 60. Kelly. Střely na branku: 31:25. Diváci: 14 941.

NY Rangers - Pittsburgh 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
31. Hagelin - 48. a 59. Malkin, 4. Kunitz, 43. Park. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18 200.

Philadelphia - NY Islanders 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
51. Read - 21. Moulson, 33. Bailey, 48. Streit, 60. Grabner. Střely na branku: 41:27. Diváci: 19 796.

St. Louis - Edmonton 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka:
55. Pietrangelo. Střely na branku: 38:15. Diváci: 17 432.

Winnipeg - Buffalo 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
12. Ladd, 33. Enström, 44. Stapleton, 59. Antropov - 25. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 15 004.

Phoenix - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
3. Torres, 35. Brule - 32. a rozh. nájezd Bertuzzi, 22. White. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15 067.

Columbus - Nashville 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
32. Erat, 34. Fisher (Erat), 60. Weber. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17 233.

San Jose - Ottawa 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
4. Winchester - 35. a 50. Greening (na první Kuba), 11. Turris, 25. Karlsson. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17 562.

Los Angeles - Calgary 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
4. Brown - 30. Iginla, rozh. nájezd Cammalleri. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18 118.