Mike Miller z Miami slaví koš proti San Antoniu. | foto: AP

Trojková party v Miami: trefa z půlky, skvělý James a perfektní debut

• 3
Padlo celkem 78 bodů po střelách počítaných za tři. Basketbalisté Miami Heat si 16 trojkami vylepšili sezonní maximum. A úterní utkání NBA se San Antoniem dovedli do vítězného konce 120:98. Kromě výše výhry a 71 bodů ze strany vítězů za druhý poločas bude zápas připomínán právě díky trojkovým střelám. Za obloukem se totiž děly věci.

V prvním poločase to byl Danny Green ze San Antonia, kdo se obsadil do role střeleckého hrdiny. První čtvrtinu uzavřel trojkou s klaksonem. A aby se to nepletlo, stejný kousek předvedl i na konci druhé čtvrtiny. Jenže tentokrát si na střelu vyskočil z vlastní poloviny...

Celkové skóre Dannyho Greena se uzavřelo na 20 bodech, z toho šesti úspěšných trojkách při sedmi pokusech.

I taková skvělá bilance ale našla na straně Miami konkurenci. Mike Miller, vyhlášený ostrostřelec, se taky trefil šestkrát - jenže vypálil právě a jenom šestkrát.

Pro muže, který si letos odbyl premiéru po operaci kýly, to je velká úleva. Zvlášť proto, že novináři spekulovali o tom, že Miami Heat jeho kontrakt na základě nové kolektivní smlouvy vypoví...

A pak tu byl ještě jeden, třetí trojkový hrdina. LeBron James. Jedna z největších postav NBA letos na střelbu z dlouhé vzdálenosti rezignovala, až v předchozím souboji s Denverem Nuggets si na toto zakončení vzpomněla - a bilance tří úspěchů z pěti pokusů vůbec není špatná.

Proti San Antoniu byl ale James ještě lepší. První svou trojku dal v závěru úvodního poločasu, v rámci ohromného vzepětí ve třetí části pak třemi dalšími zásahy táhl obrat. Jeho zápasová statistika zní čtyři ze šesti střel.

"LeBron James byl skvělý. Počkal si na třetí čtvrtinu a pak se rozdivočil. To jim rozhodně pomohlo, aby nám nakopali zadky," vyhodnotil situaci poněkud expresivně trenér poražených Gregg Popovich.