• 41
Tak tomu se říká smíšená reakce. JaVale McGee chtěl potěšit washingtonské publikum, trápené pohledem na neustále prohrávající basketbalisty Wizards. Místo toho si u kouče Flipa Saunderse vysloužil černý puntík, který může mít dohru v příštích zápasech. Možná i k radosti Jana Veselého.

Dobře míněný skutek se váže k pondělnímu utkání s Houstonem Rockets, konkrétně k začátku druhého poločasu.

Třiadvacetiletý čahoun dostal pas a utíkal sám na koš. A protože si coby skvělý atlet věří, místo jednoduchého zakončení zvolil exhibiční. Míč si nahodil o desku, pak ho ve vzduchu zachytil a zasmečoval.

Publikum šílelo.

A trenér Saunders taky.

"Tohle je nepřijatelné," čertil se šestapadesátiletý muž. "Možná jsem ze staré školy, ale něco takového si nech pro Utkání hvězd," vyzval McGeeho, který při loňské All-Star Game zažil své velké chvíle.

"Máme tu hráče, kteří se ohlížejí spíš na to, co bude v sestřizích ze zápasů, než na podstatné věci," dodal Saunders.

Obsah jeho vzkazu je zřejmý: McGee se zachoval sobecky. Ve chvíli, kdy jeho celek prohrával o šest bodů, zbytečně riskoval. Jeho akce mohla skončit blamáží.

Navíc právě po tomto kousku se Houston nadechl k náporu a další minuty vyhrál 19:4. Při konečném skóre 106.114 to byla rozhodující chvíle. Washington podlehl už ve dvanáctém ze 13 zápasů.

Z McGeeho klauniády nejvíc vytěžil Čech Veselý. Amerického spoluhráče vystřídal a na hřišti strávil posledních devět minut utkání. Byl tedy i u náporu Wizards, po němž ještě přišlo drama.

Vzpomene si na to trenér Saunders ve středu při skládání sestavy Wizards proti Oklahoma City Thunder?