NEBEZPEČÍ ZE VZDUCHU. Brankář Washingtonu Tomáš Vokoun čelí nájezdu Andrease

NEBEZPEČÍ ZE VZDUCHU. Brankář Washingtonu Tomáš Vokoun čelí nájezdu Andrease Nodla z Caroliny. | foto: AP

Vokoun podpořil výhru Washingtonu 43 zákroky, Malkin zazářil pěti body

• 51
Gólman Tomáš Vokoun byl vyhlášen první hvězdou zápasu proti Carolině, když k vítězství domácího Washingtonu 2:1 pomohl úctyhodnými 43 zákroky. V předehrávaném duelu nedělního programu NHL díky pěti bodům (3+2) Jevgenije Malkina uspěl Pittsburgh 6:3 na ledě Tampy Bay.

Washington po domácím úspěchu nad Carolinou zvítězil už potřetí za sebou a opět u toho nechyběl zkušený Tomáš Vokoun, jenž nastoupil podeváté v řadě.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 43z. - 41b.(16+25)
Radim Vrbata (PHX), 45z. - 37b.(22+15)
T. Fleischmann (FLO), 43z. - 34b.(15+19)
Radek Dvořák (DAL), 43z. - 19b.(3+16)

Český reprezentační gólman se svými posledními výkony výrazně podepsal na tom, že se Capitals již navrátili do čela Jihovýchodní divize. Výsledek 2:1 proti Hurricanes jim totiž vylepšil bilanci na celkových 50 bodů, díky čemuž na prvním místě s vyšším počtem výher předstihli rovněž 50bodovou Floridu.

Washington, za který potřetí za sebou v obraně nastoupil nováček Tomáš Kundrátek, se ujal vedení v 37. minutě trefou Alexe Sjomina. Carolina, v obraně naopak bez zraněného Jaroslava Špačka, však ještě v prostředním dějství stihla vyrovnat. V přesilové hře se prosadil dorážkou do odkryté branky Jussi Jokinen.

Vítěznou akci duelu tak přinesla až třetí dvacetiminutovka, v jejíž druhé minutě se premiérové branky kariéry v NHL dočkal domácí bek Dmitrij Orlov. Při vyhlašování nejlepšího hráče duelu ovšem před střelcem rozhodující branky dostal přednost autor 43 zákroků, Vokoun.

Hemský asistoval u vítězného gólu, Šmíd byl zvolen hvězdou

Hokejisté Edmontonu ukončili pětizápasovou sérii porážek, když na domácím ledě zdolali Los Angeles 2:1 po prodloužení. Oilers si tak navíc udobřili fanoušky po pátečním debaklu 0:5 od Anaheimu.

V řádné hrací době kanadský celek dlouho bránil nejtěsnější vedení, které mu v 12. minutě při přesilové hře zařídil Josh Green. Kings dokázali srovnat až v 47. minutě zásluhou Justina Williamse. Asistenci si připsal Anže Kopitar, pro kterého to byl jubilejní 400. bod kariéry.

Autor vyrovnávajícího gólu se však v nastavení provinil proti pravidlům a nabídl domácím velkou šanci rozhodnout, což se jim také vydařilo. Střelu Aleše Hemského ještě Jonathan Quick dokázal vyrazit, po následném skvělém pasu Shawna Horcoffa již ale Taylor Hall zakončoval do odkryté branky.

První hvězdou utkání, do kterého vinou zranění nezasáhli nejproduktivnější hráči Oilers Ryan Nugent-Hopkins a Jordan Eberle, byl za spolehlivý výkon v defenzivě vyhlášen český zadák Ladislav Šmíd.

Malkin pěti body zničil Tampu Bay

Po páteční výhře 4:1 nad Floridou, čímž ukončili sérii šesti porážek, hokejisté Pittsburghu uspěli i v nedělním duelu na ledě Tampy Bay.

V době absence opor Penguins Sidney Crosbyho, Jordana Staala a Krise Letanga naplno zazářili Jevgenij Malkin (3+2) s Jamesem Nealem (2+0), když byli u všeho podstatného při výhře 6:3.

Diváci v aréně Tampa Bay Times Forum nezapomenou hlavně na třetí třetinu duelu, kdy padlo hned sedm z celkových deseti branek.

Domácí Lightning totiž v rozmezí 42. a 47. minuty sérií gólů dokázali srovnat ze stavu 0:3, následně ovšem neuhlídali hattrick Malkina. Ruský centr skóroval ve 48., 50. a 60. minutě a odsoudil tak soupeře k sedmé prohře za sebou.

Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (0:2, 0:0, 3:4)
42. Gilroy, 45. Malone, 47. Purcell - 48., 50. a 60. Malkin, 3. a 41. Neal, 11. Park. Střely na branku: 20:44. Diváci: 19 204.

Washington - Carolina 2:1 (0:0,1:1, 1:0)
37. Sjomin, 42. Orlov - 40. J. Jokinen. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól ze 44 střel a úspěšnost zásahů měl 97,72 procenta. Střely na branku: 24:44. Diváci: 18 506.

Montreal - NY Rangers 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
3. a 24. Pacioretty, 28. Blunden, 33. Desharnais - 13. J. Mitchell. Střely na branku: 29:29. Diváci: 21 273.

Chicago - San Jose 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
19. Bolland, 20. Stalberg, 28. Toews, 43. Shaw - 22. Pavelski, 23. McGinn, 56. Wingels. Střely na branku: 40:24. Diváci: 21 645.

Edmonton - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
12. J. Green, 64. Hall (Hemský) - 47. Justin Williams. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16 839.

Vancouver - Anaheim 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
11. Hodgson, 58. Raymond - 34. a 53. J. Blake, 7. Bonino, 23. Ryan. Střely na branku: 23:34. Diváci: 18 890.