Andrei Loktionov z Los Angeles se raduje. Zklamaný je brankář Washingtonu Tomáš

Andrei Loktionov z Los Angeles se raduje. Zklamaný je brankář Washingtonu Tomáš Vokoun. | foto: AP

Washington podruhé padl, Neuvirth po čtyřech gólech nahradil Vokouna

• 48
Na nedávnou sérii čtyř výher hokejisté Washingtonu navázali dvěma venkovními porážkami proti týmům z Pacifické divize. Po San Jose totiž nestačili ani na Los Angeles, kterému v pondělí podlehli 2:5. Úvodní čtyři góly inkasoval Tomáš Vokoun, jehož po dvou třetinách v brance Capitals nahradil Michal Neuvirth.

Po vítězstvích nad Rangers, Buffalem, Columbusem a Calgary hokejisté Washingtonu vyšli pro změnu podruhé za sebou naprázdno. Na víkendový nezdar se San Jose (2:5) totiž v pondělí navázali shodnou porážkou 2:5 v Los Angeles.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 40z. - 38b.(14+24)
T. Fleischmann (FLO), 42z. - 34b.(15+19)
Martin Hanzal (PHX), 33z. - 19b.(5+14)

Kings přitom platí za nejhorší tým v počtu nastřílených branek v celé lize, přesto mužstvu z hlavního města USA nasázeli pět gólů. Daným skóre si vyrovnali své sezonní maximum.

Na pět branek Los Angeles dosáhlo ještě čtyřikrát v předchozích 42 zápasech. Více gólů hráči kolem talentovaného Slovince Kopitara během jednoho utkání v aktuálním ročníku zatím nenastříleli.

Pošesté v řadě se od úvodní minuty postavil do branky Washingtonu zkušený Tomáš Vokoun. Proti Kings ale odchytal jen úvodní dvě třetiny, během nichž z 27 střel inkasoval čtyři góly z holí Kylea Clifforda, Anže Kopitara, Jacka Johnsona a Jarreta Stolla.

V závěrečné třetině Vokouna nahradil krajan Michal Neuvirth, jehož o nulu na kontě připravil při přesilové hře pro změnu Justin Williams. Capitals v zápase pouze otevřeli a nakonec i uzavřeli skóre, když se v 54. minutě za přispění Romana Hamrlíka prosadil Marcus Johansson.

Florida porazila silný Vancouver

Cenný skalp si v pondělí připsali hokejisté Floridy, když na domácím ledě přehráli finalisty posledního Stanley Cupu.

Těsnou výhru nad Vancouverem 2:1 Panthers trefili Dmitrij Kulikov a Marcel Goc, kteří ve druhé třetině duelu umazali úvodní trefu hostujícího Dalea Weise.

Canucks chyběl obránce Sami Salo, jenž utrpěl otřes mozku během předchozího bouřlivého souboje s Bostonem.

Při repríze ligového finále 2011 si na finského zadáka u mantinelu nedovoleně počíhal Brad Marchand, za což byl následně vedením soutěže potrestán zákazem startu v pěti duelech.

Los Angeles - Washington 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
12. Clifford, 20. Kopitar, 24. Johnson, 37. Stoll, 52. Justin Williams - 2. a 54. Marcus Johansson (na druhou Hamrlík). Tomáš Vokoun odchytal za Washington 40 minut, z 27 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta, Michal Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, z 8 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18 118.

Florida - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
26. Kulikov, 31. Goc - 4. Weise. Střely na branku: 22:26. Diváci: 16 712.