Sergej Kosticyn z Nashvillu (uprostřed), který se blýskl hattrickem, přijímá

Sergej Kosticyn z Nashvillu (uprostřed), který se blýskl hattrickem, přijímá gratulace od spoluhráčů Jacka Hillena a Patrika Hornqvista. | foto: Reuters

Kosticyn hattrickem vystřílel Nashvillu výhru nad Calgary

• 1
V jediném nedělním zápase NHL zvítězili hokejisté Nashvillu nad Calgary 5:3 zejména díky hattricku běloruského útočníka Sergeje Kosticyna. Čeští forvardi Martin Erat a Roman Horák se bodově neprosadili.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícímu Calgary. Už ve 4. minutě Olli Jokinen, jenž nastoupil ke svému 1000. zápasu kariéry v NHL, připravil gól s pořadovým číslem 499. pro kapitána hostí Jaromea Iginlu.

Martin Hanzal (PHX), 33z. - 19b.(5+14)

V dalším průběhu ale převzali otěže domácí Predators a po druhé třetině odcházeli do kabin již s vedením 4:1, když se kromě Kevina Kleina a Matta Halischuka prosadil dvakrát hrdina duelu Sergej Kosticyn.

V třetí třetině nejprve Flames zdramatizovali průběh snížením Rene Bourquea a Brendana Morrisona. Pro druhého jmenovaného kanadského forvada to byla 200. trefa v NHL.

Při závěrečné snaze hostí o vyrovnání hrou bez brankáře však Nashville dokázal skórovat popáté. Neprosadil se nikdo jiný než aktivní Kosticyn. Běloruský reprezentant tak docílil svého premiérového hattricku v zámořské lize.

Predators si dvoubodovým ziskem pojistili postupovou sedmou pozici v tabulce Západní konference. Až dvanácté Calgary naopak padlo potřetí z dosavadních pěti odehraných duelů v rámci sedmidílné venkovní série. Tu si vyžádalo právě probíhající MS juniorů, které kromě edmontonské Rexall Place hostí také aréna Flames - Scotiabank Saddledome.

Z českých hokejistů, kteří zasáhli do nedělního duelu, se neprosadil jak domácí Martin Erat, tak hostující Roman Horák.

Výsledek:

Nashville - Calgary 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
16., 26. a 60. S. Kosticyn, 13. Klein, 23. Halischuk - 4. Iginla, 42. Bourque, 58. Morrison. Střely na branku: 27:20. Diváci: 17 113.