Mikkel Boedke (vlevo) z Phoenixu se snaží uniknout Lubomíru Višňovskému z

Mikkel Boedke (vlevo) z Phoenixu se snaží uniknout Lubomíru Višňovskému z Anaheimu. | foto: AP

• 6
Po více jak měsíční absenci nastoupil k prvnímu zápasu a hned na sebe upozornil záchranářským zákrokem. Hokejový obránce Lubomír Višňovský baseballovým odpalem odvrátil stoprocentní gól, který by možná ještě zdramatizoval vývoj utkání.

Takhle Višňovského Anaheim porazil bez větších potíží Phoenix 4:1. Slovenský hokejista k němu pomohl výborným výkonem. Jeho aktivitu dokumentuje sedm střeleckých pokusů a jedna asistence. "Je jasné, že nám hodně chyběl. Stačí se podívat na naše výsledky při jeho absenci," chválil ho také kouč Bruce Boudreau.

Višňovský chyběl od 12. listopadu, kdy si zlomil prst na pravé ruce. Lepší návrat si přát nemohl. "Cítil jsem se, jako by to byl můj první zápas v sezoně," přiznal slovenský bek, kterého vyhlásili druhou hvězdou zápasu.

"V první přesilovce to už však bylo lepší a po každém dalším střídání jsem se cítil sebevědoměji. Výbornou práci odvedl náš třetí a čtvrtý útok. Jestli budeme pokračovat v takových výkonech, bude to lepší a lepší," dodal muž, který během zdravotní pauzy nejspíš cvičil baseballové odpaly.

Díky němu totiž pět minut před koncem třetí třetiny odvrátil jistý gól. Phoenix se v závěru tlačil do útoku a po jednom ze závarů před domácí brankou téměř dokázal dotlačit puk do sítě. Ten už letěl vzduchem, když zasáhl Višňovský. Jak, na to se podívejte ve videu níže.