Alexander Ovečkin (vpravo) se snaží vypíchnout puk Eriku Karlssonovi z Ottawy

Alexander Ovečkin (vpravo) se snaží vypíchnout puk Eriku Karlssonovi z Ottawy | foto: Reuters

• 42
Hokejový Washington vyhrál v Ottawě 5:3, když výsledek otočil během pěti minut třetí třetiny. Alexander Ovečkin dal konečně gól. Fanoušci klubu i nový trenér Dale Hunter tak mohou být spokojení. Jenže v zámoří se řeší možný zkrat a nesportovní chování ruské hvězdy.

Co se stalo? Ovečkin vybojoval za vlastní brankou u mantinelu puk, jenže se mu postavil do cesty domácí Chris Neil. Byl to běžný střet, kterých jsou v zápase desítky. Když se však hra rychle přesunula, rozhodčí ji náhle přerušili.

Na zemi klečel Neil a držel se za břicho. Podle opakovaných záběrů bylo vidět, že se skácel k ledu poté, co ho trefila do solaru špička čepele Ovečkinovy hokejky.

Oba hráči vedle sebe sprintovali, ruský kanonýr si při tom držel hokejku v obou rukách, a když míjel Neila, trefil ho nenápadně do břicha. Byl v tom úmysl, nebo šlo o nešťastnou náhodu?

"Nejsem takový, sám jsem byl překvapený, co se stalo," dušoval se po utkání Ovečkin, jehož rozhodčí za tento incident nevyloučili. Trest naopak udělili domácímu Neilovi za filmování. Rus však ještě vyhráno nemá, případem se podle všeho bude zabývat disciplinárka, která mu může udělit dodatečný distanc.

"Bylo to, jako by mě píchnul vidlema do střev. Štve mě, jak to rozhodčí posoudili," zlobil se Neil. "Doufám, že se na to ještě podívají a uznají, že mě Ovečkin dostihl a bodnul. Sudím to nevyčítám, dělají chyby jako my, ale doufám, že se případem bude zabývat vedení ligy."

Strádající Ovečkin tak místo pohody, kterou mu měl dodat vstřelený gól (teprve druhý z posledních třinácti zápasů a celkově devátý v sezoně), bude znovu pod tlakem.

Píchl Alexander Ovečkin protihráče do břicha úmyslně?