UPROSTŘED SVÉ DRUŽINY. Jaromír Jágr se raduje se spoluhráči z Philadelphie z

UPROSTŘED SVÉ DRUŽINY. Jaromír Jágr se raduje se spoluhráči z Philadelphie z gólu. | foto: AP

Jágr gólem přispěl k další výhře Philadelphie, Michálek překonal Vokouna

• 58
Ve všech ze tří středečních zápasů hokejové NHL se bodově prosadili Češi. Jaromír Jágr (1+0) s Jakubem Voráčkem (0+1) pomohli Philadelphii vybojovat vítězství 5:4 z prodloužení na ledě Buffala. Obránce Tomáš Kaberle (0+2) slavil první triumf Caroliny pod koučem Kirkem Mullerem a ottawský útočník Milan Michálek skóroval do sítě Tomáše Vokouna.

Hokejisté Philadelphie ve středu po výsledku 5:4PP z ledu Buffala uhráli třetí výhru v řadě, z dlouhodobějšího hlediska již pátou z posledních šesti startů.

Češi v NHL

T.Fleischmann (FLO),27z. - 28 bodů(12+16)
Radim Vrbata (PHX), 27z. - 24 bodů (13+11)
Milan Michálek (OTT), 28z. - 23 bodů (17+6)
T. Plekanec (MTL), 28z. - 23 bodů (6+17)
Jaromír Jágr (PHI), 22z. - 22 bodů (9+13)
Patrik Eliáš (NJD), 26z. - 22 bodů (9+13)
Václav Prospal (CBS), 27z. - 21 bodů(7+14)
Milan Hejduk (COL), 28z. - 18 bodů (9+9)
Jakub Voráček (PHI), 26z. - 17 bodů (4+13)
David Krejčí (BOS), 23z. - 15 bodů (5+10)
Martin Erat (NAS), 19z. - 14 bodů (5+9)
Martin Hanzal (PHX), 25z. - 14 bodů (3+11)
Jiří Hudler (DET), 25z. - 14 bodů (3+11)
Radek Dvořák (DAL), 26z. - 13 bodů (3+10)

S průběžným ziskem 35 bodů se tak ve společnosti Bostonu řadí na špici celé ligy, když lepší jsou momentálně pouze lídři z Minnesoty (39 bodů) a dále také Chicago s Pittsburghem (oba celky 36 bodů).

Buffalo se muselo spokojit pouze s bodem, přestože v zahajovací třetině vedlo už 3:0. Skvělá ofenziva Flyers si s danou ztrátou totiž dokázala poradit.

Útočníci Maxime Talbot, Matt Read a Scott Hartnell zařídili vyrovnání a do vedení hosty poprvé poslal v 38. minutě po skvělé individuální akci nestárnoucí Jaromír Jágr.

Sabres srovnali na 4:4 až v čase 58:25, kdy slavil vstřelenou branku Drew Stafford. V následném prodloužení ale gólově navázal na tři asistence z řádné hrací doby skvěle hrající Claude Giroux a zařídil tak výhru Philadelphie. Giroux (36 bodů z 26 startů) se tak díky zisku čtyř bodů o jeden zápis vyhoupl před Phila Kessela (35 bodů z 28 startů) z Toronta do čela produktivity NHL.

Michálek se vyrovnal střeleckým lídrům, výhru ale slavil Vokoun

Teprve druhou výhru z dosavadních pěti zápasů pod novým koučem Dalem Hunterem ve středu uhráli hokejisté Washingtonu po skóre 5:3 z ledu Ottawy. Po dvou zápasech, ve kterých dostal přednost mladík Michal Neuvirth, se do branky Capitals vrátil Tomáš Vokoun a prezentoval se 31 zákroky.

Kanadský celek po dvou třetinách ještě bránil těsné vedení 2:1. Washingtonu se ovšem v závěrečném dějství podařilo nastřílet čtyři góly a otočit výsledek ve svůj prospěch.

Jedním zásahem se o to zasloužil i kapitán Alex Ovečkin, pro kterého to byla první trefa po pěti bezgólových zápasech.

Ruský reprezentant, jenž marně hledá svou nejlepší formu, za posledních třináct duelů skóroval jen dvakrát a celkově má v sezoně na kontě zatím devět branek.

Naopak český útočník Milan Michálek, jenž platil za jednoho ze tří úspěšných střelců Ottawy v utkání, se zlepšil už na celkových 17 zásahů a společně s Jonathanem Toewsem z Chicaga a Philem Kesselem z Toronta platí za nejlepší kanonýry v lize.

Carolina ukončila čekání na výhru, Kaberle opět (0+2)

Po sedmi nezdarech v řadě, z toho čtyřech pod vedením nového kouče Kirka Mullera, se Carolina konečně dočkala dvoubodového zisku. Pouhý den po divoké porážce 6:7 z ledu Calgary dokázali Hurricanes uspět v domácím prostředí jiného kanadského celku.

NEPUSTÍM. Gólman Edmontonu Devan Dubnyk kontroluje puk, který na jeho branku

S Edmontonem si poradili po výsledku 5:3, když se činily především speciální formace. V přesilovkách totiž Carolina vstřelila dva góly a další přidala pro změnu při hře v oslabení. Dvě asistence v jejím dresu podruhé za sebou vyprodukoval Tomáš Kaberle, jenž s celkovými devíti zápisy (29z. - 0+9) platí za průběžně nejproduktivnějšího českého beka v NHL.

Ottawa - Washington 3:5 (M. Michálek 1+0 - brankář Vokoun kryl 31 střel a třikrát inkasoval)
Buffalo - Philadelphia 4:5PP (za hosty Jágr 1+0, Voráček 0+1)
Edmonton - Carolina 3:5 (za hosty T. Kaberle 0+2)