Českobudějovický Filip Rýdel (vlevo) se snaží zastavit pronikajícího Petra

Českobudějovický Filip Rýdel (vlevo) se snaží zastavit pronikajícího Petra Malého z Dukly | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jeden z nejlepších výkonů, těšil budějovického Rýdela první poločas

• 0
Filip Rýdel dal první gól zápasu fotbalové ligy České Budějovice - Dukla. Bylo to už v 6.minutě a jeho jihočeští spoluhráči se uklidnili. Byl to hodně důležitý gól, který přivedl domácí k výhře 3:2.

Neměl jste při svém gólu pomalu strach, že přestřelíte branku? Míč šel hodně nahoru.
Rozhodl jsem se, že půjdu na zadní tyč. Lengy (Lengyel) tam balon prodloužil a jen jsem míč doklepl do branky. Bylo to jen doklepnutí. Strach jsem neměl.

Ten gól vám hodně pomohl.
My jsme hráli do třetího gólu to, co jsme chtěli. Dukla neměla žádnou šanci. Žádnou střelu. Ale pak jsme nepochopitelně přestali hrát. Čekali jsme, co Dukla udělá. A dostali jsme dva góly a ještě jsme se strachovali o výsledek. Ale důležité je, že jsme to zvládli.

Duklu přecházela dobrá pověst.
Určitě. Ale my jsme v prvním poločase předvedli asi jeden z našich nejlepších výkonů. Hráli jsme velice dobře organizovaně. Dali jsme dva góly. Do stavu tři nula byla Dukla neškodná.

Utkání České Budějovice versus Dukla Praha ve videoreportáži

Zatrnulo vám, když soupeř snížil na 2:3?
Určitě. Bylo to během několika minut. Z jakéhokoliv nákopu pak může přijít nějaká trma vrma a může z toho být gól. Takže jsme určitě do konce klidní nebyli. Báli jsme se o výsledek.

Určitě jste znali výsledky dalších zápasů a věděli jste, že se můžete dost vzdálit konci tabulky.
Věděli jsme to a jsme rádi, že jsme poslední zápas letos před domácím publikem zvládli.

Takže to bude přece jen trošku klidnější zima?