Libor Došek (vpravo) ze Slovácka v souboji s Adrianem Rolkem z Mladé Boleslavi.

Libor Došek (vpravo) ze Slovácka v souboji s Adrianem Rolkem z Mladé Boleslavi. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Tyč a pak už nic. Fotbalisté Boleslavi si v Hradišti pokazili podzim

• 0
To nebyla povedená rozlučka s podzimem. Fotbalisté Mladé Boleslavi možná vycítili, že zápas na hřišti Slovácka už patří mezi odvety, které se zpravidla hrají na jaře. Ve chmurném prosincovém počasí se jim podle toho dařilo. Prohráli 0:1.

"Nejsem spokojený, nebyli jsme v nejlepším rozpoložení," řekl boleslavský trenér Miroslav Koubek.

Všechno důležité se událo hned na začátku. Uběhly jen necelé dvě minuty, když boleslavský mladík Zahustel na hranici šestnáctky dostal naloženo vysokou nohou od domácího stopera Trousila.

Zatímco lékaři v zámezí ošetřovali krvavé zranění na hlavě Zahustela, k přímému kopu se postavil Procházka a dal vzpomenout na svůj technický pokus z dva týdny starého zápasu v Plzni. Jenže místo gólu tentokrát trefil jen tyč.

Už v páté minutě navíc po standardní situaci z pravé strany přesně hlavičkoval na zadní tyč domácí Volešák a skóroval. "Čekali jsme, že budou rozhodovat standardky. My ji nedali, zato Slovácko ano, i když jsme se na ně připravovali," štvalo záložníka Václava Procházku.

Z nešťastného vývoje prvních minut se Boleslav v prvním poločase nevzpamatovala a navíc ji záhy potkala další rána. Zahustel se sice po dlouhém ošetření vrátil do hry, ale v 17. minutě poklekl k zemi a zdravotně indisponovaný ukázal směrem ke lavičce: "Nejde to, musím střídat."

"Byla to pro nás komplikace. Zahustel patřil v posledních zápasech mezi naše klíčové hráče," litoval Koubek. "Ztratili jsme tím koncepci." Varianta s prvoligovým nováčkem Synkem, který před zápasem na Slovácku odehrál v nejvyšší soutěži jen dvě minuty a vystřídal Zahustela, totiž příliš nevyšla. Koubek v 68. minutě Synka zase stáhl ze hry.

Boleslav byla na své poměry minimálně nebezpečná a vytvořila si jedinou pořádnou šanci na vyrovnání. To když v 65. minutě Chramosta utekl Trousilovi, ale jeho střelu vyrazil gólman Filipko na roh.

Jinak se hostům nedařilo, za celý zápas vystřelili na branku jen dvakrát. "Boleslav nebyla schopná déle udržet míč, chyběl jí Opiela," všiml si fotbalový expert České televize Josef Němec.

Utkání Slovácko versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Zatímco v jiných zápasech Boleslavští dlouhodobě zraněného tvůrce hry nahradili, tentokrát vůbec ne. "Všechno naše počínání bylo bez kvality, málo účinné a nedůrazné. Slovácko vyhrálo zaslouženě," prohlásil Koubek.

Na jaře tak jeho tým bude útočit na evropské poháry ze čtvrté pozice.