Matt Cullen z Minnesoty (uprostřed) bojuje před brankou Tampy.  V tomto

Matt Cullen z Minnesoty (uprostřed) bojuje před brankou Tampy. V tomto okamžiku však brankáře Matthieua Garona nepřekonal. | foto: AP

Minnesota vyrovnala Chicago na čele Západní konference NHL

• 22
Hokejisté Minnesoty v pondělním utkání zvítězili na domácím ledě nad Tampou Bay 3:1 a s celkovým ziskem 31 bodů se vyrovnali dosavadním lídrům tabulky Západní konference z Chicaga. Nejlepší tým Východu a zároveň celé NHL, Pittsburgh Penguins, má na kontě jen o jediný bod navíc.

Skóre duelu mezi Minnesotou a Tampou Bay sice v 26. minutě otevřel hostující Steven Stamkos, jehož v pořadí 15. zásah sezony přiblížil vedoucímu muži tabulky střelců Philu Kesselovi z Toronta na rozdíl jediné trefy, v dalším průběhu už ale slavili povedené akce pouze Wild.

Češi v NHL

T. Fleischmann (FLO),23z. - 23 bodů(10+13)
Patrik Eliáš (NJD), 22z. - 20 bodů (8+12)
T. Plekanec (MTL), 24z. - 20 bodů (5+15)
Radim Vrbata (PHX), 22z. - 19 bodů (11+8)
Václav Prospal (CBS), 23z. - 19 bodů(6+13)
Milan Michálek (OTT), 23z. - 18 bodů (12+6)
Jaromír Jágr (PHI), 19z. - 17 bodů (6+11)
Jakub Voráček (PHI), 23z. - 16 bodů (4+12)
Milan Hejduk (COL), 24z. - 15 bodů (7+8)
Martin Hanzal (PHX), 20z. - 12 bodů (3+9)
Jiří Hudler (DET), 21z. - 12 bodů (2+10)
Martin Erat (NAS), 15z. - 11 bodů (5+6)
Petr Sýkora (NJD), 22z. - 11 bodů (5+6)
David Krejčí (BOS), 19z. - 10 bodů (3+7)
Radek Dvořák (DAL), 24z. - 10 bodů (2+8)

Běžela 28. minuta, když při hře v oslabení vyrovnal na 1:1 útočník Cal Clutterbuck, a ještě před druhým odchodem do kabin pak poslal domácí do vedení Pierre-Marc Bouchard. V samotném závěru pak ještě do prázdné branky pojistil výsledek kapitán Mikko Koivu.

Na v pořadí čtrnáctém dvoubodovém zisku Minnesoty v sezoně se celkovými 32 zákroky podílel brankář Niklas Bäckström, jenž tak odčinil své předchozí nevýrazné výkony a pomohl svým spoluhráčům opět do čela Západní konference.

Wild se daří udržet na ligové špičce, přestože už v šestém navazujícím zápase týmu chyběl v zadních řadách klíčový bek Marek Židlický. Českého reprezentanta vyřadily z akce příznaky otřesu mozku.

Raycroft vychytal Dallasu výhru nad Coloradem

Hokejisté Dallasu nastupovali k zápasu proti domácímu Coloradu s bilancí pouhých dvou výher z posledních devíti startů a navíc s náhradním brankářem Andrew Raycroftem, který zastupuje momentálně zraněnou týmovou jedničku Kari Lehtonena.

Do role mírných favoritů tak byli automaticky pasováni domácí Avalanche, vývoj skóre tomu ovšem vůbec nenasvědčoval. Hosty totiž v 16. minutě poslal do vedení Eric Nystrom a poté, co se v třetí třetině dvakrát prosadil ještě Michael Ryder, byla z toho výhra Stars v poměru 3:1.

"Pamatuji si jen na Davida Jonese, Paula Stastnyho a Milana Hejduka. Tým má jinak obsazeného kouče, manažera a hodně dalších postů," řekl novinářům spokojený autor 35 zákroků Raycroft, jenž porovnával současný kádr Avalanche s tím ze sezony 2008/09. Tehdy totiž sám působil v Denveru.

Necelých osmnáct minut čistého hracího času v sestavě Dallasu odehrál mladý útočník Tomáš Vincour. Do statistik se sice nezapsal, větší porci minut pro sebe ovšem ukrojili pouze tři další útočníci vítězů Eriksson, Ott a Ribeiro.

Nashville ukončil své čekání na výhru

Po čtyřech porážkách v řadě se hokejisté Nashvillu opět dočkali dvoubodového zisku. Po těsném výsledku 2:1 se tomu stalo v utkání na ledě Edmontonu, kde Predators odehráli svůj třetí z celkově pětidílné série venkovních startů.

Hosté svého soupeře přestříleli 31:18 a po úvodní trefě edmontonského útočníka Jordana Eberleho jim zajistil obrat skóre kapitán Shea Weber a Nick Spaling. Oilers nastoupili bez talentovaného forvarda Taylora Halla, který s poraněným ramenem vynechá následující dva až čtyři týdny.

Minnesota - Tampa Bay 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
28. Clutterbuck, 38. Bouchard, 60. M. Koivu - 26. Stamkos. Střely na branku: 24:33. Diváci: 16 628.

Los Angeles - San Jose 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
9. Moreau, 25. M. Richards. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18 118.

Edmonton - Nashville 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
8. Eberle - 32. Weber, 53. Spaling. Střely na branku: 18:31. Diváci: 16 839.

Colorado - Dallas 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
57. Porter - 55. a 60. Ryder, 16. Nystrom. Střely na branku: 36:35. Diváci: 12 015.