I GÓLMANI. V ruské KHL se do sebe pustili i brankáři

• 38
Drsné hromadné bitky, v nich běsnění a krev. O víkendu byly k vidění hned dvakrát - jednou v ruské KHL, kde se o ni tradičně postaral klub rváčů Viťaz Čechov, podruhé pak ve Finsku.

Hokejová Evropa zažila divoký víkend. Čechov začal řádit zase v okamžiku, kdy bylo jasné, že prohraje. Přitom na ledě Čeljabinsku dlouho držel vyrovnaný stav 1:1, jenže pak domácí nasázeli během dvanácti minut čtyři góly a bylo rozhodnuto.

Hostující raubíři začali hru okamžitě kouskovat drobnými šarvátkami a všechno vygradovali v samém závěru, kdy se na ledě rozpoutala živelná bitka, do které se zapojili i brankáři obou týmů.

Už v sobotu běsnili hokejisté Lahti a IFK Helsinky a výsledkem bylo 465 trestných minut, což je nový rekord SM-liigy. Ta by se klidně mohla přejmenovat na Sado-Maso ligu, protože takovou scénu ještě nezažila.

Domácí se podle všeho nedokázali smířit s nepříznivým vývojem skóre, kdy prohrávali už 1:5, a pustili se pěstních soubojů. Utkání předčasně skončilo pro čtrnáct hráčů (po sedmi na obou stranách) a trestům se nevyhnuli ani trenéři obou mužstev.

Vtipná scéna nastala při buly v obranném pásmu domácích. Jakmile vhodil sudí puk, každý si vybral soupeře a místo hokeje byly k vidění gladiátorské souboje. Jen Mikko Jokela z týmu hostů zůstal bez protivníka: žádný na něj totiž vzhledem k tomu, že jeho tým hrál přesilovku, nezbyl...