SE SKLOPENÝMI HLAVAMI. Tak opouštěli trávník olomoučtí fotbalisté po porážce s

SE SKLOPENÝMI HLAVAMI. Tak opouštěli trávník olomoučtí fotbalisté po porážce s Hradcem. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Olomouc - Hradec Králové 0:2, další porážku už trenér Psotka neustál

• 10
Fotbalisté Olomouce zůstávají na posledním místě prvoligové tabulky. V 15. kole doma podlehli Hradci Králové 0:2. Oba góly vstřelil Zelený. Porážku neustál domácí trenér Zdeněk Psotka, kterého vedení klubu odvolalo.

Utkání Olomouc versus Hradec Králové ve videoreportáži

Fotbalisté Hradce Králové tak ukončili sedmizápasové čekání na výhru.

Hradec byl od začátku nebezpečnější. Štěpánova střela však byla příliš slabá a Hochmeistrova dělovka z přímého kopu zase mířila doprostřed branky na připraveného Zlámala. Ten ve 14. minutě zneškodnil i hlavičku Zeleného.

Olomouc měla tlak, ale do šancí se dostávala těžko. Až v 16. minutě hledal Varadi před prázdnou brankou Navrátila, ale brankář Koubek stačil jeho záměr včas zmařit.

O deset minut později poslal dobrý centr před branku hostí Vepřek, Varadi na něj nedosáhl a Petr se po zákroku Koubka dožadoval penalty. Sudí Kovařík však pokutový kop neodpískal.

První šanci druhé půle měl po Heinzově centru Petr, ale šajtlí minul.

Hradec ale předvedl větší produktivitu. Černý našel na zadní tyči Zeleného a ten v těžké pozici usměrnil míč mezi tyče a poslal svůj tým do vedení.

V 58. minutě mohl zvýšit Hochmeister po centru Zeleného z přímého kopu. Olomouc podržel výborným zákrokem Zlámal.

Další pohroma na Andrově stadionu ale přišla v 70. minutě. Zelený prošel obranou, Škerle ho při odkopu nastřelil a odražený míč skončil za zády bezmocného Zlámala.

Olomoucký brankář odvrátil ještě větší prohru dvěma zneškodněnými pokusy Štěpána. Na druhé straně měl pět minut před koncem obrovskou šanci Schulmeister, ale Koubek ho fantasticky vychytal. Olomouc tak už 315 minut nedala gól.