Mladá Boleslav se může radovat. Poskočila už na třetí příčku. Ilustrační snímek

Mladá Boleslav se může radovat. Poskočila už na třetí příčku. Ilustrační snímek | foto: ČTK

Boleslav - Budějovice 3:1, další výhra znamená posun na třetí místo

• 1
Fotbalisté Mladé Boleslavi dál bojují o pohárové příčky. V 15. kole porazili na svém hřišti České Budějovice 3:1. Dvěma góly k tomu hodně pomohl dvacetiletý záložník Zahustel.

Utkání Mladá Boleslav versus České Budějovice ve videoreportáži

České Budějovice nemohly využít vykartované opory Ondráška s Otepkou, nenastoupili ani zranění Stráský, Petráň a Riegel. První ligový start si naopak připsal sedmnáctiletý útočník Linhart. Do hry se však příliš nedostal, protože domácí měli od začátku územní převahu.

Mladá Boleslav korunovala nápor prvním gólem ve 14. minutě. Kulič byl v běžeckém souboji o míč rychlejší než brankář Křížek, přeloboval ho a Chramosta na brankové čáře dorazil míč do opuštěné sítě.

V dalších šancích postupně neuspěli Chramosta, Procházka či Kysela, ale domácí ještě před přestávkou přece jen zvýšili náskok. Na 2:0 skóroval ve 45. minutě Zahustel, když po přihrávce Chramosty v pokutovém území zacílil přesně ke vzdálenější tyči.

Nadějné vedení však jako by mladoboleslavské hráče na začátku druhého poločasu ukolébalo a v 53. minutě snížil z první střely hostů na branku Pecka.

Českobudějovičtí se čím dál více osmělovali do útoku, ale jejich šance na vyrovnání klesly v 71. minutě. Štohanzla zastavil Novák na útočné polovině skluzem bez zájmu zasáhnout míč a rozhodčí Mikel ho vyloučil.

Ve zbývajícím čase se Jihočeši do výraznější šance na vyrovnání nedostali, naopak Mladá Boleslav v 84. minutě pojistila vedení gólem na 3:1. Kulič rozehrál roh na hranici vápna na Štohanzla, ten vypálil a odražený míč dopravil do sítě Zahustel, který tak skóroval v zápase už podruhé.