ČESKÁ GRATULACE. Jedním ze spoluhráčů, kteří přijeli poděkovat Radimu Vrbatovi

ČESKÁ GRATULACE. Jedním ze spoluhráčů, kteří přijeli poděkovat Radimu Vrbatovi (č. 17) na jeden ze dvou gólů Phoenixu do sítě Buffala, byl i Rostislav Klesla (zády). | foto: AP

Vrbata dal dva góly za Phoenix, Pavelec vychytal Winnipegu třetí výhru

• 59
Útočník Radim Vrbata se v sobotním utkání NHL podílel dvěma góly na výhře Phoenixu 4:2 na ledě Buffala. Český hokejista nejprve ve 29. minutě svou sedmou brankou v sezoně vyrovnal na 2:2, v předposlední minutě pak pojistil vítězství čtvrtým gólem do prázdné branky při power-play.

Vítěznou branku na 3:2 vstřelil 66 sekund po Vrbatově vyrovnávacím gólu Paul Bissonnette, jenž naskočil do sestavy Kojotů poprvé od 29. října.

V Buffalu ho poprvé v kariéře na vlastní oči sledovala jeho maminka spolu s prarodiči a Bissonnette si před jejich zraky připsal první trefu v sezoně.

Pavelec vychytal další výhru, Flyers nastoupili bez Jágra

Sobotní dvanáctizápasový program otevřela výhra Winnipegu nad Philadelphií. Kanadský celek i díky 27 zákrokům brankáře Ondřeje Pavelce uspěl 6:4. Flyers podle očekávání nastoupili bez zraněného Jaromíra Jágra.

Kanadský celek slavil zisk dvou bodů už potřetí za sebou, což platí za jeho nejdelší sérii sezony. Ve všech případech v brance Jets nastoupil Ondřej Pavelec. Naposledy se kladenský odchovanec prezentoval 27 zákroky.

Nejlepším hráčem utkání zámořští novináři zvolili obránce vítězů Dustina Byfugliena, autora gólu a dvou asistencí.

Druhé ocenění připadlo dvougólovému útočníkovi Winnipegu Bryanu Littleovi a třetí hvězdou byl zvolen hostující Scott Hartnell. Kanadský forvard vsítil dvě branky a na další přihrál, načež při absenci zraněného Jaromíra Jágra platil za hlavního tahouna ofenzivy Flyers.

Plekanec opět bodoval, české gólmanské duo pohořelo

Češi v NHL

T. Plekanec (MTL), 20z. - 20 bodů (5+15)
T. Fleischmann (FLO), 19z. - 19bodů (8+11)
Milan Michálek (OTT), 20z. - 18 bodů (12+6)
Patrik Eliáš (NJD), 18z. - 18 bodů (8+10)
Jaromír Jágr (PHI), 18z. - 17 bodů (6+11)
Radim Vrbata (PHX), 18z. - 15 bodů (8+7)
Václav Prospal (CBS), 19z. - 15 bodů (6+9)
Milan Hejduk (COL), 20z. - 13 bodů (7+6)
Jakub Voráček (PHI), 19z. - 13 bodů (3+10)
Martin Hanzal (PHX), 16z. - 11 bodů (3+8)
Martin Erat (NAS), 11z. - 9 bodů (5+4)
Petr Sýkora (NJD), 18z. - 9 bodů (3+6)
Martin Havlát (SJS), 13z. - 9 bodů (1+8)
David Krejčí (BOS), 15z. - 8 bodů (3+5)

Povedený večer prožil Tomáš Plekanec, jenž gólem a asistencí přispěl k výhře Montrealu nad New Yorkem Rangers 4:0. Canadiens tak přerušili vítěznou sérii soupeře, která trvala sedm zápasů.

Plekanec se navíc posunul na první místo v produktivitě českých hokejistů, když jako první dosáhl hranice 20 bodů (5 gólů a 15 asistenci). O jediný bod méně má Tomáš Fleischmann, jenž rovněž gólem a asistencí přispěl k výhře Floridy nad Pittsburghem 3:2.

Černý den měli čeští brankáři. Tomáš Vokoun s Michalem Neuvirthem nedokázali zabránit kanonádě Toronta a jejich Washington prohrál vysoko 1:7. Vokoun inkasoval čtyřikrát z 18 střel a po 25 minutách se poroučel na střídačku, Neuvirth pak z jedenácti střel kapituloval ještě třikrát.

NAKLÁDAČKA. Brankář Tomáš Vokoun z Washingtonu neměl proti Torontu svůj den a pustil čtyři góly. Ani jeho kolega a krajan Michal Neuvirth, jenž ho vystřídal, nebyl o moc úspěšnější, neboť inkasoval třikrát.

"Ke střídání brankáře často dochází ne kvůli tomu, že by chytal špatně, ale protože tým před ním hraje špatně. A dnes to byl přesně ten případ. Tomáš chytá celou sezonu výborně a ani dnes nechytal špatně. Jenže my jsme mu vůbec nepomohli," zastal se Vokouna útočník Troy Brouwer.

Ofenzivní smršti Maple Leafs, kteří prohráli pět z předchozích šesti zápasů, velel Joffrey Lupul, jenž vstřelil gól a na tři přihrál. Gólem a asistencí se pod výhru podepsal nejproduktivnější hráč NHL Phil Kessel.

Winnipeg - Philadelphia 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
5. a 8. Little, 11. Ladd, 26. Slater, 31. Byfuglien, 59. Antropov - 14. a 37. Hartnell, 49. a 58. Read. Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 40:31. Diváci: 15 004.

Los Angeles - Detroit 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
7. M. Richards - 8. a 56. Dacjuk, 28. Krönwall, 36. Abdelkader. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18 118.

Buffalo - Phoenix 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
12. Adam, 21. Kaleta - 29. a 59. Vrbata (na první Klesla), 8. Doan, 30. Bissonnette. Střely na branku: 45:29. Diváci: 18 690.

Toronto - Washington 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
2. Connolly, 20. Frattin, 22. Bozak, 26. Kessel, 38. Lupul, 40. Franson, 60. Steckel - 3. Laich. Vokoun odchytal za Washington 25 minut, z 18 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Neuvirth odchytal za Washington 34 minut, z 11 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 72,7 procenta. Střely na branku: 29:41. Diváci: 19.594.

Montreal - NY Rangers 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
29. a 54. Gionta, 4. E. Cole (Plekanec), 48. Plekanec. Střely na branku: 31:17. Diváci: 21 273.

Edmonton - Chicago 9:2 (5:1, 3:1, 1:0)
13., 33. a 50. Hall, 1. Hemský, 6. R. Jones, 8. Smyth, 16. Eberle, 26. Gilbert, 39. Horcoff - 3. Sharp, 34. Bolland. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16 839.

Tampa Bay - New Jersey 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
49. St. Louis (Kubina), 50. Shannon - 22. Zubrus, 27. Eliáš, 38. Clarkson, 58. R. Carter. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.894.

Florida - Pittsburgh 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
8. Campbell, 26. Fleischmann, 57. Weiss (Fleischmann) - 2. Kunitz, 33. J. Staal. Střely na branku: 31:41. Diváci: 18 071.

Nashville - Columbus 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
19. Wilson, 31. Fisher, 55. Spaling - 24. J. Carter, 33. Prospal, 42. Umberger, 63. Wisniewski. Střely na branku: 30:29. Diváci: 16 776.

Minnesota - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
23. a 59. M. Koivu, rozh. nájezd Cullen - 11. Backes, 47. Oshie. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17 259.

Dallas - San Jose 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
47. Ribeiro - 5. Burns, 22. Couture, 25. Winchester, 45. McGinn (Havlát). Střely na branku: 31:38. Diváci: 13 711.

NY Islanders - Boston 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
19. a 53. Kelly, 8. Bergeron, 13. Horton, 51. Ference, 59. Chára. Střely na branku: 23:30. Diváci: 16 011.