HROMADNÁ OSLAVA. Plzeňští fotbalisté se radují ze jedné branek, jimiž pokořili obranu Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

Plzeň - Boleslav 3:2, atraktivní souboj dodržel pětigólovou normu

• 28
Plzeňští fotbalisté vyhráli ve 14. ligovém kole nad Mladou Boleslaví 3:2 a v tabulce se posunuli na třetí místo. Dva góly dal po Horváthových akcích Bakoš, jednou skóroval Jiráček. Za hosty nejprve vyrovnal na 1:1 Procházka, porážku pak v posledních vteřinách korigoval Johana.

"Liberec, Jablonec i Sparta vyhrávají, Mladá Boleslav je dalším týmem z přední části tabulky. O to je naše výhra cennější," těšilo plzeňského kouče Pavla Vrbu.

Poslední tři ligové zápasy mezi Plzní a Mladou Boleslaví přinesly celkem patnáct gólů a sobotní další pokračování se k pětibrankovému průměru přiblížilo už v první poločase.

Do kabin odcházeli hráči čtvrtého a pátého týmu aktuální tabulky za stavu 3:1 pro Plzeň. A diváci si ve frontě na párek mohli povídat o parádním fotbale, jehož jsou svědky.

Utkání Plzeň versus Boleslav ve videoreportáži

Plzeň před odletem na Ligu mistrů s Borisovem nastoupila v nejsilnější sestavě a rozjela na plné obrátky svůj atraktivní kombinační herní styl. Boleslav zase při posledním výjezdu dokázala vyhrát na Spartě, a tak si i v Plzni věřila a rychlými ofenzivními průniky říkala o maximální pozornost soupeřových obránců.

Krása plzeňské hry spočívala v pestrosti, s jakou se do útočné fáze zapojovali různí hráči. Dvě branky padly po kolmých akcích Horvátha s Barošem, třetí zápis měli na svědomí Kolář s Jiráčkem, dalších už nevyužité šance nesly rukopis Petržely s Rajtoralem na pravém křídle.

Hosté skórovali z přímého kopu, který technickou střelou kolem zdi vsítil plzeňský odchovanec Procházka. Bylo to ve 25. minutě a hosté tímto gólem vyrovnali na 1:1.

Plzeňské dvakrát dostal do vedení Bakoš. Ve 14. minutě šel důrazně za skvělou Horváthovou kolmicí a přetlačil nerozhodné protihráče Johanu s brankářem Millerem. O dvacet minut později Horváth zkoušel přehodit gólmana dálkovým lobem, trefil jen břevno, od kterého se míč odrazil k Bakošovi, který ho hlavou snadno uklidil k tyči.

Na 3:1 zvýšil dvě minuty po Bakošově druhém zápisu Jiráček, který dokončil průnik středem za Koláře, jemuž míč vypíchli obránci. Hrdina baráže v Černé Hoře s míčem doběhl do vápna a obhodil boleslavského gólmana.

A nevyužité šance? Obvykle v nich byl nějak namočený Petržela. Čišovský z jeho centru hlavičkoval do břevna, Bakoš těsně nad, další tutovku zahodil Petržela sám, když z malého vápna z voleje vysoko překopl bránu.

Zvednutý praporek pokazil gólovou radost hostujícím fotbalistům, kteří jednu z hezkých kombinací také zakončili střelou do sítě. Procházka však dával finální přihrávku Chramostovi do ofsajdu, a tak gól ve 42. minutě nemohl platit.

Ve druhé půli se dál hrál hezký útočný fotbal s řadou zajímavých akcí. Boleslav bojovala o kontaktní gól, ale dočkala se ho až v posledních vteřinách, když po nepřesném Pavlíkově zákroku prodloužil Kyselovu střelu hlavou do sítě Johana. Hned po rozehrávce sudí ukončil zápas.

"Plzeň byla lepším mužstvem, ale ne vždy vyhraje lepší. Měli jsme však problémy s individuálními chybami stoperů, nedokázali jsme zachytávat plzeňské kontry, a to byla voda na mlýn rychlostních hráčů Plzně," řekl po zápase trenér hostů Miroslav Koubek.