NA TRÁVNÍKU. Hradecký Pavel Dvořák se čílí, po souboji s jabloneckým soupeřem se ocitl na zemi. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Góly a výhra opět nepřišly, ale výkon hradeckých fotbalistů potěšil

• 0
Asi by hráči, trenéři a nakonec i fanoušci následující projevy uznání za předvedený výkon vyměnili za tři body, ale nebylo jim přáno, mají jen jeden. Takže nezbývá, než fotbalisty Hradce Králové za to, jak si vedli v ligovém utkání s Jabloncem, hodně nahlas pochválit s výjimkou jediné herní činnosti: zakončení. Výsledkem byla remíza 0:0.

V ní totiž podobně jako v řadě jiných utkáních buď selhali sami, nebo jim už blížící se radost vzal vynikající brankář, tentokrát jablonecký Michal Špit. "Náš výkon byl velmi dobrý, ale naše bolest se zakončením přetrvává," musel po utkání konstatovat trenér Hradce Václav Kotal.

Už jen připomínka faktu, že pro jeho tým byl duel s Jabloncem pátým v řadě, ve kterém neskórovali, musí být pro hráče hodně hořká. Pátý díl střeleckého martyria navíc musí doprovázet smutek z toho, že Hradec výrazně přehrál soupeře, z jehož výkonů jde respekt.

"Je to škoda, protože kdy budeme Jablonec zase mít takhle na lopatě?" ptal se po utkání oprávněně kapitán Hradce Roman Fischer.

Hradec totiž s výjimkou tříminutového úvodu, kdy ho hosté zatlačili na jeho polovinu a po rohovém kopu a teči Pavlíka mohli jít do vedení, ve zbytku zápasu téměř bezvýhradně kraloval. A zvlášť patrné to bylo v 1. poločase, kdy domácí byli jasně lepší.

"Těžko se mi to hodnotí, protože si nevzpomínám, kdy jsme odehráli tak hanebný poločas jako tady, můžeme mluvit o štěstí, že jsme na přestávku neodcházeli s nášupem. Jenom jsem se modlil, ať už je poločas, protože křičet na hráče z lavičky je málo, vy je musíte zdrbat v kabině," vypravoval po zápase očividně rozčarovaný kouč Jablonce František Komňacký.

Na domluvu hráčům o přestávce vyrazil nejen on, ale také šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta, ale jejich snaha vývoj zápasu výrazně nepoznamenala. "Druhý poločas byl z naší strany sice lepší, ale i tak jsme si za předvedený výkon vyhrát nezasloužili," musel konstatovat Komňacký.

I po přestávce totiž sledoval pokračující snahu Hradce o rychlou, nápaditou hru směrem dopředu, která přinášela pohledné akce, nadějné příležitosti i obrovské šance. K tomu navíc také spolehlivou hru v obraně, která toho Jablonci dovolila hodně málo i přesto, že proti sobě měla po zranění hrajícího kanonýra Lafatu.

Utkání Hradec Králové versus Jablonec ve videoreportáži

"Sám si řekl , že hrát chce, my bychom ho i vzhledem k reprezentaci nelámali," sdělil Komňacký, "bohužel jsme nehráli tak, jak on se potřebuje dostat do finále hry, potřebuje centry do šestnáctky, ale nedostal je."

Hradecký tlak a výkon v pohledném utkání k výhře ale nesměřoval. "Dneska jsme si zasloužili vyhrát, ale na to se nehraje. Jestliže nedáte gól, nemůžete uspět, i když jsme celých devadesát minut poctivě odpracovali," prohlásil Kotal.

Ten oproti zápasu v Plzni udělal několik změn v sestavě, chyběli v ní Klapka, Zelený a Chleboun. Šanci dostali Pávek, Hochmeister a Janoušek, zvlášť posledně jmenovaný zahrál výborně.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37