Klausovo pero se prosadilo do písně. Prejs to čmajz, zpívají Pokondři

  • 43
Video, známé pod názvem Klausovo pero, obletělo celý svět. Záběry, kde český prezident při návštěvě Chile schovává protokolární pero, se hlavně na internetu staly inspirací řady parodií a vtipů. Nyní se pero objevilo v písni. Prejs to čmajz, zpívá Těžký Pokondr na hudbu hitu Live Is Life.

"Cestou v autě jsme s Milošem zaslechli Live Is Life. Nám se ta písnička hodně nelíbí. Řekli jsme si, že potřebujeme dobrý slogan, abychom ji jednou pro vždy zdolali," řekl iDNES.cz Roman Ondráček, který spolu s Milošem Pokorným tvoří skupinu Těžkej Pokondr.

Nakonec je napadlo spojit hudbu hitu rakouské skupiny Opus s "kouskem"  Václava Klause při návštěvě Chile. "Taková profláknutost si nezaslouží nic jiného, než ten diskopříběh z Chile," uvedl Ondráček.

Původně se v písni mělo zpívat "Tys to čmajz". "Poté, co nás varovali někteří právníci, jsme se rozhodli pro soft verzi - Prejs to čmajz," vysvětlil interpret.

Záběry pera mizejícího v rukách Václava Klause zveřejnila v dubnu Česká televize. Václav Klaus si na tiskové konferenci během projevu chilského prezidenta Sebastiána Piňery pohrával s perem. Nejdříve ho převracel v rukou a pak ho s kamennou tváří schoval pod stůl. (více zde)

"Byla to normální propiska (...) To člověk standardně dělá, že si tužku, blok z té akce bere," tvrdil prezident Klaus o psací potřebě, kterou si přivezl z Chile.

Podle andské země se ale jednalo o rytinami zdobené protokolární pero, umělecký výrobek z modrého polodrahokamu lapis lazuli. Mluvčí chilského prezidenta ale uvedl, že oficiální hosté si mohou protokolární pero nechat na památku. (více zde)

Na internetu bavilo video lidi doma i v zahraničí. Na Klausovo pero se okamžitě objevily vtipy a parodie. Speciální pero najednou postrádal například agent James Bond. Čtyřlístkový hrdina Bobík zase plánoval, jak prezidentovi "vyléčí pracky". (více zde)


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue