MESSI vs. MESSI. Ten plzeňský Václav Pilař bojuje o míč s tím skutečných -...

MESSI vs. MESSI. Ten plzeňský Václav Pilař bojuje o míč s tím skutečných - Lionelem. Však se také ukázal - už do předstávky dal dva góly, | foto: AP

Minule mu Messiho dres sebral spoluhráč. Teď Pilař nenechal nic náhodě

• 182
Gól ve dvou zápasech proti Barceloně nevstřelili ani jeden, dresy největší hvězdy katalánského klubu Lionela Messiho mají plzeňští fotbalisté hned tři. Václav Pilař ho chtěl ukořistit už před dvěma týdny na Nou Campu, ale spoluhráč Milan Petržela byl rychlejší.

"O poločase jsem se s ním domluvil, že si se mnou dres vymění na konci zápasu. Ale Milan byl rychlejší," líčil ve Španělsku zklamaný Pilař o tom, jak mu cennou památku vyfoukl parťák ze zálohy Petržela.

A tak v pražské odvetě Pilař nenechal nic náhodě. Vydal se za Messim opět po ukončení prvního poločasu a… "Podařilo se, vzal jsem si ho hned," říkal spokojeně s taškou přes rameno, v níž se skrýval poklad nikoli vínovo-modré, nýbrž černé barvy - Barcelona totiž hrála v náhradních dresech.

A nejvíc se v něm dařilo právě Messimu. V trikotu uloveném Pilařem vstřelil dva góly, jeden z penalty a druhý už ze hry krátce před pauzou. V závěru druhého poločasu převlečený do nového zkompletoval hattrick. Po zápase si s ním dres vyměnil pravý obránce František Rajtoral. Pilař navíc získal ještě triko Fabregase.

Barcelona v Edenu nakonec vyhrála 4:0, než Messi dovršil hattrick, skóroval i Fabregas.

Podle Pilaře tak vysoká porážka přijít nemusela. "Vždyť bylo vidět, že tím aktivním vstupem do zápasu jsme je zaskočili. Chtěli jsme na ně vlítnout a napadat je i za cenu faulu a vycházelo to. Začali jsme až překvapivě dobře," těšilo třiadvacetiletého křídelního hráče.

Třiadvacet. Stejný počet minut utkání uběhl, když přišel pokutový kop a vyloučení Čišovského, tedy naprostý zlom. "Ta penalta to samozřejmě hodně ovlivnila. Faul to samozřejmě byl, ale myslím si, že to mělo být hodnocené žlutou kartou," byl Pilař stejného názoru jako jeho spoluhráči.

"Kdybychom tu červenou nedostali, tak jsme se mohli pokusit o zázrak. Byl to rozhodující okamžik zápasu," mrzelo ho.

Nyní českého mistra čeká duel v Minsku proti Borisovu, nejdůležitější zápas Plzně ve zbytku podzimu. "Budeme tam chtít udělat dobrý výsledek. Pak máme doma AC Milán a když jsme viděli, že Borisov hrál doma s Milánem 1:1, tak proč bychom nedokázali něco takového i my," přemítal Pilař.

"Tyhle dva zápasy rozhodnou, jestli skončíme třetí," dodal o centimetr vyšší fotbalista, než je Messi. Třeba mu dres nejlepšího hráče světa přinese v dalších utkáních střelecké štěstí.