Gólman Ondřej Pavelec z Winnipegu likviduje šanci Scottieho Upshalla z Floridy. | foto: Reuters

Fleischmann byl u tří gólů Floridy v zápase proti Pavelcově Winnipegu

• 8
V řádné hrací době utkání mezi Floridou a Winnipegem se oba týmy rozešly za smírného stavu 3:3 poté, co ofenzivu domácích táhl útočník Tomáš Fleischmann (2+1). V brance Jets předvedl 39 zákroků Ondřej Pavelec, jenž sehrál podstatnou roli i v následných nájezdech, kdy neinkasoval a pomohl svým barvám k vítězství.

Mezi tři hvězdy utkání Floridy s Winnipegem zámořští novináři zařadili hned dva české hokejisty.

Češi v NHL

Milan Michálek (OTT), 12z. - 13 bodů (7+6)
Jaromír Jágr (PHI), 11z. - 11 bodů (5+6)
T. Fleischmann (FLO), 11z. - 10 bodů (5+5)
Václav Prospal (CBS), 12z. - 10 bodů (5+5)
Tomáš Plekanec (MTL), 11z. - 9 bodů (4+5)
Martin Hanzal (PHX), 10z. - 9 bodů (3+6)
Patrik Eliáš (NJD), 9z. - 8 bodů (4+4)
Radim Vrbata (PHX), 10z. - 8 bodů (3+5)
Milan Hejduk (COL), 11z. - 7 bodů (4+3)
Michael Frolík (CHI), 11z. - 6 bodů (2+4)
Filip Kuba (OTT), 12z. - 6 bodů (2+4)

Z kádru domácích Panthers nemohli opomenout Tomáše Fleischmanna, který u remízy z řádné hrací doby 3:3 dal dva góly a na třetí přihrál. Za svůj skvělý výkon byl zvolen druhou hvězdou. Kopřivnický rodák se zlepšil na celkových deset bodů z jedenácti startů a s bilancí (5+5) je průběžně třetím nejproduktivnějším Čechem NHL.

Třetí ocenění připadlo pro změnu Ondřeji Pavelcovi. Ten se v brance hostujících Jets rozhodně nenudil, když během 65 minut hry zneškodnil 39 z celkových 42 střel.

Své umění předvedl i v rozhodujících nájezdech. Kladenský odchovanec vychytal Krise Versteega, Mike Santorelli nezamířil do prostoru mezi tři tyče. Za Winnipeg se naopak prosadili Andrew Ladd a Kyle Wellwood, načež prvně jmenovaný autor rozdílové penalty byl vyhlášen nejlepším hráčem duelu. Kanadský tým tak na ledě soupeře uspěl 4:3 po nájezdech a slavil svou čtvrtou výhru z dosavadních jedenácti startů.

Frolík s Eratem mají po asistenci, Olesz byl znova na tribuně

Stejně jako na Floridě nerozhodlo úvodních šedesát minut hry o vítězi ani v souboji konkurentů z Centrální divize mezi Chicagem a Nashvillem. V první a druhé třetině překvapivě dotahovali skóre domácí Blackhawks, když postupně prohrávali 0:1, 1:2 a 2:3.

V třetí dvacetiminutovce si celky role prohodily a jednobrankovou ztrátu museli umazat pro změnu Predators. Po trefě hostujícího Davida Legwanda z 55. minuty však utkání v řádné hrací době nakonec skončilo výsledkem 4:4.

Ofenzivu favorizovaného Chicaga táhli zejména Patrick Kane (2+1) a Marián Hossa (0+3), kterým opět pouze v roli diváka přihlížel náhradník Rostislav Olesz (nastoupil jen ke dvěma z jedenácti dosavadních duelů).

Z prodloužení neuběhly ani tři minuty hry a domácí skórovali popáté. Rozhodující akci střetnutí zakončil útočník Viktor Stalberg a přiřkl Chicagu už sedmý dvoubodový zisk sezony. Jednu asistenci si v dresu vítězů ze zápasu odnesl Michael Frolík. Za Nashville se stejným počinem prezentoval Martin Erat, který absolvoval svůj druhý start po návratu do sestavy z marodky.

Rangers ukončili čekání na domácí výhru

Až na třetí pokus se hokejisté Rangers dočkali prvního domácího vítězství. Poté, co sezonu zahájili dvěma starty ve švédském Stockholmu a následně absolvovali pětizápasovou venkovní sérii, nestačili před svými fanoušky na Toronto a Ottawu.

Poprvé slavit v rekonstruované Madison Square Garden mohli Blueshirts až po pondělním souboji se San Jose, které si odvezlo porážku 2:5. Proti Sharks se dařilo především kapitánovi New Yorku Ryanu Callahanovi (2+1). Dva body si dále připsali Brandon Dubinsky, Erik Christensen a Dan Girardi (všichni 0+2). San Jose, v útoku s českým reprezentantem Martinem Havlátem, tak přišlo o vítěznou sérii. Ta se zastavila na pěti zápasech.

NYk Rangers - San Jose 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
34. a 40. Callahan, 5. McDonagh, 15. Stepan, 37. Anisimov - 18. Pavelski, 32. Couture. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17 852.

Florida - Winnipeg 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
44. a 58. Fleischmann, 20. Garrison (Fleischmann) - 10. a 60. E. Kane, 4. Wellwood, rozhodující nájezd Ladd. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky ze 42 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 11 855.

Chicago - Nashville 5:4 v prodl. (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
20. a 45. P. Kane, 32. Leddy, 54. Bickell (Frolík), 63. Stalberg - 1. a 39. Hörnqvist, 26. C. Smith (Erat), 55. Legwand. Střely na branku: 35:28. Diváci: 20 721.