ČESKÁ RADOST. Martin Hanzal (vlevo) a Radim Vrbata z Phoenixu slaví gól.

ČESKÁ RADOST. Martin Hanzal (vlevo) a Radim Vrbata z Phoenixu slaví gól. | foto: AP

Hanzal pomohl dvěma góly k výhře Phoenixu, Vrbata mu jednou asistoval

• 2
Víkendový program hokejové NHL uzavřel duel Anaheimu s Phoenixem, ve kterém se o výhru hostujících Coyotes 5:4 zasloužili také čeští útočníci Martin Hanzal (2+0) a Radim Vrbata (0+1).

Hokejisté Phoenixu nastupovali na led svého divizního konkurenta z Anaheimu s bilancí pouhých dvou výher z šesti dosavadních startů. V posledním představení proti Los Angeles navíc vyšli gólově naprázdno, načež měli rozhodně co napravovat.

Ve své snaze nakonec byli úspěšní, když si odvezli těsné vítězství 5:4. Za oba celky se dvěma góly prezentovali elitní centři. Domácí ofenzivu podporoval Ryan Getzlaf a Phoenix táhl k vytouženým bodům pro změnu Martin Hanzal. Pro oba hráče to byly premiérové trefy v nové sezoně.

Po zahajovací třetině byl stav utkání 2:2, když se v dresu Coyotes v 5. a 15. minutě prosadil zmiňovaný Hanzal. U prvního zásahu mu asistoval mimo jiné i krajan Radim Vrbata. Hosté odskočili do rozhodujícího trháku v úvodu prostředního dějství, kdy skórovali Boyd Gordon, Lauri Korpikoski a Keith Yandle. Ducks v dalším průběhu dokázali již jen zkorigovat nepříznivé skóre na konečný rozdíl jediné branky. Prosadili se bek Kurtis Foster a Getzlaf.

Výsledek:

Anaheim - Phoenix 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)
15. a 59. Getzlaf, 9. Višňovský, 34. Foster - 5. a 15. Hanzal (na první Vrbata), 25. Gordon, 27. Korpikoski, 28. Yandle. Střely na branku: 33:35. Diváci: 13 240.