Olomoucký Michal Vepřek (vpravo) obchází Jasmina Ščuka z Mladé Boleslavi, kterému se nepodařilo vypíchnout protihráči míč. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Olomouc - Mladá Boleslav 1:1, domácí měli převahu, ale berou jen bod

• 3
Vytvořili si víc brankových příležitostí, na útočné polovině byli po většinu času oni, ale nakonec berou jen bod stejně jako soupeř. Fotbalisté Olomouce měli v utkání 10. kola fotbalové ligy proti Mladé Boleslavi převahu, jenže o svůj náskok v prvním poločase přišli, druhý gól už nepřidali a museli se spokojit s remízou 1:1.

Olomouc se pustila do utkání s vervou, ačkoli si v první hodině musela poradit bez svého nejlepšího střelce Marka Henize, který začal pouze mezi náhradníky.

Přesto šla ve 22. minutě do vedení zásluhou přesné střely útočníka Jakuba Petra. Mladá Boleslav, jež se po většinu času jen bránila a čekala na protiútoky, však dokázala po půlhodině hry srovnat ze standardní situace. Na Kuličův centr si naskočil mizerně hlídaný Ščuk a srovnal na konečných 1:1.

Konec prvního a většina druhého poločasu byla opět v režii domácího týmu, který ovšem tlak vedoucí k několika slibným šancím ve tři body nepřetavil. S remízou tak mohli být spokojenější Boleslavští.

Utkání Olomouc versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Sigma klíč do boleslavského hájemství nemohla najít dvacet minut. Jak na to, ve 22. minutě ukázala rychlá souhra mezi Přikrylem a Petrem, který sklepnutí spoluhráče pohotovou střelou z velkého vápna uklidil k tyči.

O náskok ale domácí rychle přišli. Po rohovém kopu Kuliče nechali na malém čtverci hlavičkovat Ščuka.

Závěr poločasu už byl znovu v režii Olomouce. Schulmeister se po sérii krátkých přihrávek vřítil do pokutového území, ale jeho ránu stihl zablokovat jeden z hostujících obránců. Pak u Středočechů stálo velké štěstí: Bajer už v nastaveném čase parádně zakroutil technickou ránu ze sedmnácti metrů a branku minul snad o milimetry.

Olomoucký tlak pokračoval i po obrátce. Petr měl na noze druhý gól, ale Vepřekův přízemní centr zblízka už nenasměroval mezi tyče. Pak už šel do hry i Heinz.

Hosté se ve druhé půli omezili jen na brejky. Štohanzlův únik v 58. minutě volal po gólu, ale olomoucký brankář Zlámal rychlým vyběhnutím zabránil nejhoršímu.

Sigma měla více ze hry, ovšem žádný profit z toho nebyl. Když Millera neprostřelil v 77. minutě tvrdou střelou pod břevno ani Varadi, rozdělily si oba celky po bodu.