NÁZNAK ŠANCE. Václav Ondřejka ze Slovácka (vlevo) se snaží uniknout, brání ho

NÁZNAK ŠANCE. Václav Ondřejka ze Slovácka (vlevo) se snaží uniknout, brání ho František Rajtoral z Plzně. | foto: ČTK

Slovácko - Plzeň 1:3, mistr po dvou remízách znovu bodoval naplno

• 44
Generálka na Barcelonu se vydařila. Fotbalisté Plzně v 10. kole nejvyšší fotbalové soutěže porazili Slovácko na jeho hřišti 3:1 a posunuli se minimálně do soboty v tabulce na druhé místo, devět bodů za vedoucí Spartu.

Plzni perfektně vyšel už vstup do zápasu. Po rychlých kombinacích, které většinou vedly přes tvůrce hry Horvátha, hosté hned v úvodu několikrát zahrozili.

První Ďurišovu možnost ještě stačil zachránit obránce Košút odvážným pádem pod soupeřovy nohy. Ve 4. minutě ale po trestném kopu Horváth našel přesnou přihrávkou před brankou Ďuriše a po jeho přihrávce Bakoš hlavou vstřelil do protipohybu brankáře Filipka vedoucí gól.

"Z první standardní situace jsme dokázali vstřelit branku, což se nám na Slovácku docela daří, je to v poslední době už podruhé. Pro nás to byla velká výhoda, protože domácí museli být aktivnější," poznamenal po utkání trenér vítězů Pavel Vrba.

Utkání jsme sledovali on-line

Plzeň dál pokračovala v náporu. Až po čtvrthodině hry domácí fotbalisté srovnali krok a přízemními kombinačními akcemi postupně ovládli střed hřiště, první šanci na vyrovnání ale Doškovi zhatil odkopem na poslední chvíli obránce Bystroň.

Vyrovnání se Slovácko dočkalo v 27. minutě. Aktivní Valenta našel po protiútoku po levé straně Doška, jenž na sebe natáhl dva obránce, a po jeho zpětné přihrávce Valenta pohotově poslal vzduchem míč na Ondřejku, který s přehledem hlavou skóroval.

Bojovně naladěný domácí tým ale srazila do kolen hrubá chyba obránce Mezlíka.

Utkání Slovácko versus Plzeň ve videoreportáži

Jeho čitelnou a navíc nepřesnou přihrávku Filipkovi vystihl Petržela a elegantně obešel slováckého brankáře, jenž neměl po vyběhnutí až za hranici trestného území velkou šanci hráče Plzně zastavit. Po chytré kličce Petržela z úhlu levačkou poslal pohodlně míč do sítě.

"Do zápasu jsme vstoupili špatně, ale podobně jako s Jabloncem jsme se z toho dostali," hodnotil po utkání trenér domácích Miroslav Soukup. "Kdyby nebylo dvou chyb při standardní situaci a při přihrávce brankáři, tak si troufnu říct, že takový poločas jsme tu ještě nehráli. Neměl jsem tam téměř hráčům co vytknout," chválil.

Slovácko, či Plzeň?

Pokud fandíte jednomu z týmů, podpořte ho ve sčítání fanoušků.

Jenže po změně stran se už hrálo zcela podle plzeňského scénáře. Větší agresivitou a přesností přihrávek získali hosté výraznou převahu, nedokázali se ale dlouho prosadit v koncovce.

Slovácko se bránilo a jen zřídka se dostalo do nebezpečnějšího protiútoku.

Naopak definitivní pojistku na plzeňské vítězství dal 12 minut před koncem po Rajtoralově načasované přihrávce zcela volný Kolář, který překonal brankáře Filipka potřetí.

"Plzeň víc kontrolovala hru a ukazovaly se víc i individuální kvality týmů. Nakonec přišel trest a dostali jsme třetí branku," uznal sílu soupeře trenér Soukup.

Slovácko ještě zahrozilo střelou Valenty, kterou vyškrábl gólman Čech, v závěru zblízka pálil z otočky Trousil, ale nepřesně.

Domácí se už gólu nedočkali a poprvé po šesti zápasech prohráli. Plzeň naopak po dvou remízách znovu bodovala naplno a posunula se v tabulce na průběžné druhé místo.