PREMIÉRA. Zdeněk Zlámal se poprvé postavil do branky Olomouce, ale jeho

PREMIÉRA. Zdeněk Zlámal se poprvé postavil do branky Olomouce, ale jeho premiéra skončila porážkou. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Návrat do Edenu mi zhořkl, mrzelo olomouckého brankáře Zlámala

• 0
Ještě v květnu chytal za Slavii, v neděli se fotbalový brankář Zdeněk Zlámal v pražském Edenu postavil do branky znovu, ale jako soupeř domácích.

"Moc jsem se sem těšil, ale návrat mi zhořkl," řekl pětadvacetiletý gólman Sigmy. Od září hájí branku Olomouce, která v Praze po nepovedeném výkonu prohrála 0:1. "Věděli jsme, že slávisti nejsou v ideální formě, ale my jsme zápas nezvládli," uznal zklamaný brankář.

Utkání Slavia versus Olomouc ve videoreportáži

Proč jste to nezvládli?
Prospali jsme první poločas, ten se nám opravdu nepovedl. Po přestávce už to bylo lepší, měli jsme i pár šancí, ale nedali jsme gól.

Jste hodně naštvaní?
Byl to zápas na remízu, i když za tu první půli jsme si ani bod nezasloužili. Celkově musím říct, že vyhrál šťastnější.

Fandíte Olomouci?

Podpořte svůj tým ve velkém sčítání fandů. Olomouc se zatím drží před Brnem. Zůstane?

Jaký návrat to byl pro vás?
Moc jsem se do Edenu těšil, všechny tady znám. Ale musel jsem to brát jako každý jiný zápas, protože kdybych byl přemotivovaný, tak by to nebylo dobře. Takže jsem se snažil to brát normálně.

A šlo to?
Já myslím, že jo. Cítil jsem se dobře. A když jsem v druhé půli chytil sólo Nitrianského, věřil jsem, že vyrovnáme. Bohužel.

Gól jste dostal z 20 metrů. Udělal jste chybu, nebo se rána Trubily chytit nedala?
Chytit se dá všechno, ale musím říct, že to dobře trefil, navíc jsem měl zakrytý výhled. Na míč jsem si sáhl, ale vyrazit jsem ho už nedokázal.

Jak teď berete vaši situaci, když vám v týdnu odvolací komise vrátila devět bodů, které v srpnu odečetla disciplinárka?
Moc se o tom nebavíme. Každý den je to jinak, co bychom taky řešili. Sice to zní jako fráze, ale je důležité na to nemyslet a soustředit se na každý zápas.