Brankář Washingtonu Michal Neuvirth zasahuje.

Brankář Washingtonu Michal Neuvirth zasahuje. | foto: AP

Rangers v Evropě znovu nezaváhali, Neuvirth zářil v brance Washingtonu

• 4
Hokejisté New York Rangers zvítězili i ve svém třetím evropském startu, když po úvodních výhrách 2:0 nad Spartou a 4:2 nad Frölundou v neděli na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě přehráli domácí Slovan 4:1 po gólech Zuccarella, Boylea, Anisimova a McDonagha. V zámoří se hrály další dva duely.

V neděli se v akci představilo celkově pět zámořských celků. Souboje Washingtonu s Chicagem (4:1) a Detroitu s Pittsburghem (3:2) uzavřely zápasový program přípravy na novou sezonu NHL v USA a Kanadě.

Adler Mannheim - Buffalo

O zbylé přípravné duely se postarají již pouze týmy, které do základní části vstoupí na nejstarším kontinentu. Jedním z nich jsou také slavní New York Rangers, kteří se naposledy představili v Bratislavě proti místnímu Slovanu.

Skóre zápasu otevřel v 9. minutě využitou přesilovkou po střele od modré Ivan Švarný. Blueshirts však v prostřední dvacetiminutovce zabrali a otočili vývoj ve svůj prospěch.

V 27. minutě využil dvojnásobnou početní převahu Mats Zuccarello a o pouhých 59 vteřin později se prosadil Brian Boyle. Těsně před druhým odchodem do kabin se při hře v oslabení zasloužil o trefu na 3:1 z pohledu New Yorku Artěm Anisimov a konečnou podobu výsledku ještě upravil v 51. minutě McDonagh.

Neuvirth byl vyhlášen hvězdou zápasu s Chicagam

V posledním přípravném utkání Washingtonu před startem základní části NHL se do branky postavil Michal Neuvirth, jenž v předchozích dvou duelech mohl pouze sledovat svého zkušenějšího kolegu Tomáše Vokouna.

Talentovaný mladík pochytal 28 ran a od čistého konta jej dělila pouze jediná inkasovaná branka, pod kterou se v 18. minutě podepsal využitou přesilovkou Marián Hossa. V sestavě Blackhawks figurovali útočníci Michael Frolík a Rostislav Olesz, přičemž za domácí kromě Neuvirtha nastoupil i bek Roman Hamrlík.

Výsledek zápasu v Evropě:

Slovan Bratislava - New York Rangers 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
9. Švarný (Macho, Šatan) - 27. Zuccarello, 28. B. Boyle (Girardi, Stepan), 38. Anisimov (Prust), 51. McDonagh (Callahan).

Slovan: Konrád - Štajnoch, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Bohunický, Jass - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - Bulík, Lipiansky, L. Hudáček - Balej, Macho, D. Skokan - Kudrna, Preisinger, M. Bakoš - Buc.

Rangers: Lundqvist - Girardi, McDonagh, Eminger, Del Zotto, Bell, Bickell - Gáborík, Richards, B. Boyle - Callahan, Anisimov, Dubinsky - Prust, E. Christensen, Fedotenko - Zuccarello, Stepan, Rupp.

Výsledky zápasů v USA:

Washington - Chicago 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
12. Perreault, 17. Laich, 57. Green, 59. Beagle - 18. Hossa. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, kryl 28 z 29 střel a měl úspěšnost zákroků 96,6 procenta.

Detroit - Pittsburgh 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
2. a 37. Nyquist, 11. Franzén - 6. Martin, 60. Kennedy.