ZÁCHRANA. Ostravský Vomáčka odvrací míč mířící na branku Baníku. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

• 1
Slávista Trubila vstřelil proti Olomouci povedený gól z dálky, ostravský Svěrkoš zase ukončil střelecké trápení Baníku dorážkou zpod rukavic plzeňského brankáře. Podívejte se na tyto i všechny ostatní zajímavé momenty z 9. kola fotbalové ligy ve videoreportážích.

Plzeň - Ostrava 1:1

Asi ani oni sami nečekali, že budou mít s posledním týmem tabulky tolik práce. Fotbalisté Plzně v 9. kole Gambrinus ligy na svém hřišti jen remizovali s Ostravou 1:1. Oba góly padly už v prvním poločase. Nejdřív se trefil Jiráček, za hosty srovnával Svěrkoš.

Slavia - Olomouc 1:0

Po pětizápasovém čekání dokázali fotbalisté Slavie naplno bodovat. V Edenu porazili Olomouc nejtěsnějším rozdílem díky gólu záložníka Trubily před koncem prvního poločasu. Slávisté doma neprohráli už dvanáct zápasů v řadě. Červenobílí rovněž ukončili střelecký půst, na gól čekali 388 minut.

Teplice - Mladá Boleslav 1:3

Fotbalisté Boleslavi se radují po čtyřech utkáních z výhry, v Tepliích vyhráli 3:1. Na Stínadlech tak vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů, čímž dokázali, že se jim na teplickém stadionu dlouhodobě daří. Severočeši sice dokázali v prvním poločase vyrovnat na 1:1, ale Boleslavětí jim po přestávce odskočili o dva góly.

Hradec Králové - České Budějovice 0:0

Bezbrankovou remízu přineslo střetnutí Hradce Králové s Českými Budějovicemi v 9. kole fotbalové ligy. Zápas divákům velké množství šancí nepřinesl. Jihočeši nedokázali vyhrát podesáté za sebou, záložník Rudolf Otepka si ovšem připsal 400. odehrané utkání.

Příbram - Sparta 0:3

Fotbalisté Sparty jsou v tomto ligovém ročníku k nezastavení. Tentokrát bez problémů zdolali domácí Příbram 3:0 a na vítěznou podzimní šňůru navlékli v 9. kole devátý korálek. Letenští zápas rozhodli už v první půli, když z penalty skóroval Kadlec a druhý gól přidal Vidlička. Po přestávce se ještě prosadil Grajciar.

Liberec - Dukla Praha 1:2

Vítězství si mohli díky několika slibným šancím zajistit už do přestávky, nakonec však fotbalisté Liberce pražské Dukle naopak podlehli. V prvním poločase se trefil jen Rilke, zato hosté udeřili ve druhé půli dvakrát - skórovali Gedeon a Lietava. Dukla vyhrála v první lize na hřišti soupeře vůbec poprvé.

Žižkov - Bohemians 1905 0:1

Malé pražské derby mezi fotbalisty Viktorie Žižkov a Bohemians 1905 zvládli lépe hosté. Na hřišti městského soka zvítězili nejtěsnějším rozdílem díky přesné hlavičce útočníka Škody devět minut před koncem.