Jaromír Jágr má za sebou skvělou premiéru v dresu Philadelphie. Proti Detroitu

Jaké byly hlavní události sportovního víkendu? Jaromír Jágr poprvé nastoupil za Philadelphii a předvedl se znamenitě. V přípravném duelu proti Detroitu vstřelil vítěznou branku a zaznamenal asistenci. | foto: ČTK

Vítězný gól a asistence. Jágr při premiéře za Philadelphii zářil

• 72
Hokejista Jaromír Jágr se skvěle uvedl ve svém premiérovém startu za Philadelphii. V přípravném duelu na ledě Detroitu, který jeho tým vyhrál 3:1, dal vítězný gól a připsal si asistenci. Celkově se v pátek odehrálo jedenáct střetnutí a kromě Jágra si debut v novém dresu odbyli i Tomáš Kaberle z Caroliny a washingtonský Tomáš Vokoun.

Kvůli potížím s pracovním vízem se Jágr dočkal premiéry v novém dresu až v pořadí ve čtvrtém přípravném zápase Philadelphie. Debut mu ovšem vyšel na jedničku.

Na ledě detroitské Joe Louis Areny nejprve v 18. minutě asistoval u vyrovnání na 1:1 z hole mladíka Jamese van Riemsdyka a o pouhých pár vteřin později sám otočil skóre ve prospěch Flyers.

Podívejte se na vítězný gól Jaromíra Jágra

Za hosty pak v prostřední třetině ještě uzavřel výčet duelu Matt Read. Česká osmašedesátka odehrála necelých sedmnáct minut čistého času. Během 23 střídání vystřelila jen jednou, přesto z toho byl rozhodující gól a výhra Philadelphie 3:1.

Ve stejný den jako Jágr se v nových dresech premiérově představili také další dva velezkušení čeští hokejisté. Brankář Tomáš Vokoun poprvé nastoupil za obranou Washingtonu a bek Tomáš Kaberle se představil fanouškům Caroliny.

Vokoun si poprvé zachytal na ledě Chicaga a šlo na něj 26 střel, z čehož tři skončily gólem. Blackhawks tak v duelu, ve kterém se ukázala celá řada borců ze základních sestav včetně kapitánů Jonathana Toewse a Alexandra Ovečkina, uspěli 3:2.

Všechny góly přitom nastříleli až v závěrečném dějství, kdy Vokouna pokořili dvojnásobný střelec Viktor Stalberg a Brandon Saad. Ani další debutant v osobě Kaberleho neslavil výhru. Ofenzivně laděný obránce s Carolinou v domácím prostředí podlehl Nashvillu rovněž těsně 2:3.

Obhájci Stanley Cupu z Bostonu na domácím ledě přivítali Islanders a své fanoušky potěšili vysokou výhrou 6:3. Jedním gólem se na tom podílel také český centr David Krejčí, jenž se v závěru střetnutí zviditelnil ještě pěstním soubojem s hostujícím Justinem DiBenedettoem:

Carolina - Nashville 2:3
New Jersey - Rangers 3:4 (za domácí Sýkora 0+1)
Boston - Islanders 6:3 (za domácí Krejčí 1+0)
Toronto - Buffalo 1:2
Ottawa - Montreal 3:4SN (za domácí Kuba 0+1, M. Michálek 1+0)
Detroit - Philadelphia 1:3 (Jágr 1+1)
Tampa Bay - Florida 5:2 (Kubina 0+2 - Řepík 1+0)
Chicago - Washington 3:2 (hostující brankář Vokoun kryl 23 střel a třikrát inkasoval)
Minnesota - Columbus 4:3PP (za domácí Židlický 0+2)
Colorado - St. Louis 2:3 (za domácí Hejduk 0+1)
San Jose - Anaheim 5:1