BOJ O MÍČ. Plzeňský Petr Jiráček se přetlačuje o míč s Petrem Javorkem a

BOJ O MÍČ. Plzeňský Petr Jiráček se přetlačuje o míč s Petrem Javorkem a Grigorijem Čirkinem z Českých Budějovic. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Budějovice - Plzeň 0:0, mistr vládl v držení míče, ale to bylo vše

• 99
Plzni se proti Českým Budějovicím dlouhodobě nedaří. Ukázalo se to i v předehrávce 8. kola fotbalové ligy, když spolu tito soupeři uhráli na jihu Čech bezbrankovou remízu. Úřadující mistr měl sice místy drtivou převahu, ale velké množství gólových šancí si nevytvořil.

V minulé sezoně, na jejímž konci se Plzeň radovala z historického titulu, oba zápasy s Jihočechy vyhrála. Jenže v předchozích případech spolu tyto týmy zase většinou remizovaly a v novém ročníku se k tomuto starému zvyku vrátily.

Plzeňští, které čeká příští středu utkání Ligy mistrů na stadionu AC Milán, měli sice územní převahu, a to hlavně v prvním poločase, ale nevytvořili si o mnoho více příležitostí než Budějovice, jež čekaly především na brejky.

Plzeň tedy nenavázala na předchozí dvě výhry, naopak domácí si připsali teprve druhý bod v sezoně.

Plzeňského trenéra Pavla Vrbu zklamal fakt, že jeho svěřenci nedokázali ani z jedné střely trefit branku. Z dobrých pozic se postupně neprosadili Bakoš, Pilař nebo Jiráček. "Máme pět šest pokusů a všechny letí deset metrů nad branku. Ta střelba prostě byla slušně řečeno špatná," uvedl plzeňský trenér.

Utkání České Budějovice versus Plzeň ve videoreportáži

Uznal však, že výsledek byl vzhledem k předvedené hře spravedlivý. "Mrzí mě, že rychlostní typy jako Petržela, Pilař a Kolář se nedokážou v takovém zápase prosadit. Za to je určitě nepochválím," řekl.

Úřadující šampion přitom mohl získat klid pro utkání hned v 6. minutě. Jiráček se uvolnil v pokutovém území, zpětnou přihrávku poslal po zemi proti noze Bakošovi, ale útočník hostů z dobré příležitosti přestřelil.

CHYTNOUT I ZA VLASY. Grigorij Čirkin z Českých Budějovic se pokouší za každou cenu udržet Petra Jiráčka z Plzně.

UDRŽÍM TĚ. Michal Klesa z Českých Budějovic hodně znepříjemňuje život Danielu Kolářovi z Plzně.

Západočeši pak sice měli územní převahu, vybojovali v úvodu utkání pět rohů, ale do koncovky se příliš nedostávali. Jihočeši zodpovědně bránili, v ofenzivě se však moc neprosazovali.

Přesto se lacino dostali do nadějné pozice. Z pravé strany přihrál do pokutového území Ondráček, jeho spoluhráč Sandro byl sice obsazený, ale bránícímu Rajtoralovi míč projel pod nohou. Sandro se tak na moment ocitl sám před Čechem, ovšem míč si nezpracoval ideálně a zakončil jen střelou do plzeňského brankáře.

Nevýraznou půlhodinu ze strany Západočechů málem ukončil Petržela, který byl blízko prvnímu gólu. Ve 35. minutě v dobré pozici vypálil, ale brankář Křížek jeho pokus výborným zákrokem zlikvidoval.

Budějovice, či Plzeň?

Pokud fandíte jednomu z týmů, podpořte ho ve sčítání fanoušků.

V závěru poločasu se po špatně rozehraném českobudějovickém rohu hnali do brejku Plzeňští. Jenže opět zakončili nepřesně, Pilař střílel nad.

Hosté začali ve druhém poločase aktivně, v 53. minutě prostrčil Horváth míč na Bakoše, jeho pokus ale Křížek tečoval na roh.

Západočeši se pak zase brzy vrátili do kolejí z prvního poločasu. Často drželi míč, ovšem šance si nevypracovali. Výjimkou bylo pouze v 80. minutě uvolnění Jiráčka, jehož střelu zlikvidoval spolehlivý Křížek.

Českobudějovický trenér František Cipro poznamenal, že domácí výsledek 0:0 by s jiným soupeřem považoval za zklamání, ale s Plzní bod bere. "Myslím si, že stejně tak by ho brala i většina týmů v lize," uvedl Cipro.