Olomoucký Marek Heinz (v modrém) padá za přispění plzeňského Daniela Koláře.

Olomoucký Marek Heinz (v modrém) padá za přispění plzeňského Daniela Koláře. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Pomohl Plzni k výhře, pět zápasů pomezní sudí Pelikán nesmí na hřiště

• 153
Fotbalový rozhodčí Ondřej Pelikán byl za chybné posouzení ofsajdu ve prospěch hostů v ligovém zápase Olomouc - Plzeň (2:3) suspendován na pět utkání.

Pelikán se stal prvním rozhodčím ze seznamu sudích první a druhé fotbalové ligy, kterého nová šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková postavila mimo soutěžní zápasy.

Do vyhodnocení dalších zápasů se pustí hned poté, co výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky schválí složení její komise.

"Ale případ v Olomouci byl tak křiklavý, že jsem ho musela rozhodnout i
bez jmenované komise. Nesneslo to odkladu," vysvětlila nedávná sudí, která se v
létě dostala také do komise rozhodčích UEFA.

Pelikán neodmával ofsajd v 79. minutě, kdy plzeňský Kolář zvýšil na 3:1, což bylo zásadní pro vítězství hostů. V závěru totiž olomoucký Heinz už pouze snížil na 2:3.

Kolář skóroval z dorážky poté, co domácí brankář Zlámal vyrazil Ďurišovu střelu. V době spoluhráčovy rány byl Kolář v ofsajdu, přesto asistent Pelikán praporek nezvedl.

Utkání Olomouc versus Plzeň ve videoreportáži

Plzeň v Olomouci už nutně potřebovala zvítězit, protože po předchozí porážce se Spartou nabrala na rivala osmibodovou ztrátu. Povedlo se jí to i přesto, že druhý poločas musela hrát bez vyloučeného Bakoše.