• 738
Ostravští fotbalisté v pondělní dohrávce sedmého ligového kola proti Spartě (0:2) doplatili na vyloučení svého nejzkušenějšího hráče. Útočník Václav Svěrkoš musel ze hřiště už na konci prvního poločasu po dvou zbytečných zákrocích.

"Moc mě to mrzí, na hřišti jsem mohl klukům pomoct," prohlásil po zápase Svěrkoš podle ČTK. "Ale celkově jsme neodehráli špatný zápas."

Hlavně ve druhém poločase jeho tým Spartu zmáčkl, vynutil si tlak a hnal se za vyrovnáním. Jenomže bez Svěrkoše rychle ztrácel síly a nakonec inkasoval i druhý gól.

Utkání Ostrava versus Sparta ve videoreportáži

Přesto ostravský trenér Pavel Malura na největší hvězdu svého týmu naštvaný nebyl. Rozhodčí podle něj pochybil, když Svěrkošovi ve 44. minutě ukázal červenou kartu.

"Od posouzení tady jsou delegáti a kompetentní lidé, ale kdyby se za každý takový zákrok měly rozdávat karty, dohrávalo by se asi ve čtyřech," zlobil se kouč.

Svěrkoš během prvního poločasu dostal dvě žluté karty. Obě po nenápadných střetech s bývalým ostravským záložníkem Josefem Hušbauerem. Nejdřív do něj vrazil, když si mladý středopolař rovnal míč k rozehrávce. A podruhé proti němu vystrčil loket ve chvíli, kdy kolem sparťana probíhal.

"V tom prvním případě jsem se o něj normálním pohybem otřel ramenem a on upadl. Podobný zákrok přitom předvedl i Kweuke na Marka," tvrdil Svěrkoš. "A ten druhý případ? Jen jsem proběhl kolem, vůbec nic se nestalo. Bylo to vidět i v televizi."

Ostrava je po sedmi odehraných kolech nejhorším týmem ligy. Na kontě má jediný bod za bezbrankovou remízu s Českými Budějovicemi, které se trápí podobným způsobem.

Byl útočník Václav Svěrkoš vyloučen poprávu?