ÚDIV. Liberecký stoper Jan Nezmar nemůže uvěřit rozhodnutí rozhodčího, který mu udělil červenou kartu. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Olomouc 1:1, góly padaly jen v úvodních čtyřech minutách

• 15
Fotbalisté Liberce potřetí v tomto ročníku ztratili. V 7. kole remizovali na vlastním hřišti s Olomoucí 1:1. Oba góly padly v úvodních čtyřech minutách. Domácí hráli od 15. minuty bez vyloučeného Nezmara.

Utkání Liberec versus Olomouc ve videoreportáži

Liberec toužil odčinit poslední domácí nezdar a dva týdny starou prohru s Teplicemi a na nápravě reputace začal pracovat rychle. Už po dvou minutách domácím zafungovala spolupráce mezi záložníky Breznaníkem a Štajnerem, který z několika kroků trefil přesně a radoval se už ze čtvrté branky v ročníku.

Olomouc se úvodním náporem domácích zlomit nenechala a její protiúder nadchl. Schulmeisterova rána z téměř třiceti metrů zapadla přesně pod břevno a domácí se museli dál hnát na zteč.

Další průběh zápasu se změnil hlavně v souboje domácích střelců s jejich někdejším spoluhráčem Zlámalem, který hrál za Olomouc teprve podruhé.

Zlámal nejprve na břevno vytáhl hlavičku Nezmara, který ale už po čtvrthodině hry hrubě chyboval před svojí šestnáctkou a po faulu na Navrátila pro něj duel předčasně skončil.

Jestli si hosté od přesilovky něco slibovali, realita jim přinesla zklamání. Byli to překvapivě oni, kdo se musel víc bránit domácím výpadům.

Činil se hlavně Zlámal. Nejprve s vypětím všech sil vytěsnil na břevno Breznaníkův pokus, pak měl štěstí, když Rabušic po rohu minul míč před opuštěnou brankou.

Na Zlámala si nepřišel po poločase ani Gebre Selassie, stejně jako deset minut před koncem střídající vicemistr Evropy do 19 let Hadaščok, který po pasu Gebre Selassieho selhal při samostatném úniku.

Obránce Gebre Selassie byl v závěru při ofenzivní chuti: v 85. minutě mu Zlámal nejprve chytil hlavičku a odražený míč pak reprezentační bek s etiopskými kořeny poslal těsně nad branku.