Zaváhání v obraně stálo Plzeň výhru. Moje chyba, přiznal Čišovský

• 44
Jedenadvacet minut dělilo fotbalisty Plzně od výhry nad BATE Borisov. Ale pak úřadující český mistr zaváhal v obraně a nadějné vedení neudržel. Nakonec remizoval 1:1. Vinu na inkasované brance přiznal stoper Marián Čišovský.

"Atmosféra okolo Ligy mistrů je úžasná. Jen je škoda, že po zápase nemáme vítězné pocity," prohlásil slovenský obránce Čišovský.

Plzeň mohla mít vítězné pocity. To by ale v 69. minutě musela ubránit rychlou akci Borisovu. Edgar Olechnovič mezi domácími obránci vyzval do úniku brazilského ofenzivního záložníka Renana Bressana, kterého marně stíhal právě Čišovský. Brankář Marek Čech už byl potom bezmocný.

"Bressan zaběhl za obranu a já si toho vůbec nevšimnul. Kdybych stál líp, tak jsem gólu mohl zabránit," litoval po zápase Čišovský. "Vím, že mám na tomhle gólu svůj díl viny."

Ale nebyl jediným, kdo před inkasovanou brankou chyboval. Bývalý český reprezentant František Straka si všiml, že Olechnovič měl kolem sebe před gólovou přihrávkou hodně místa.

"Plzeň mu dala spoustu času, aby si všimnul pohybu Bressana. Ale takovéhle rychlé kolmé přihrávky v současném fotbalu rozhodují," uvedl kouč, který v roce 2006 trénoval i Plzeň.

Jinak ale byli svěřenci Pavla Vrby v defenzivě pozorní. Borisov do dalších šancí nepouštěli, a tak je remíza nakonec spravedlivá. To naznačují i zápasové statistiky - vždyť oba týmy například mířily na branku shodně čtyřikrát. A podobně si oba soupeři vedli i v dalších oblastech.

"Chtěli jsme vyhrát a Borisov jsme mohli porazit. Z konečného výsledku jsme trošičku zklamaní, ale i bod se počítá," dodal Čišovský.