Jablonecký fotbalista David Lafata se raduje po vstřelení své druhé branky do

Jablonecký fotbalista David Lafata se raduje po vstřelení své druhé branky do sítě Slavie v zápase 6. kola první ligy. | foto: ČTK

Jablonec - Slavia 4:0, Pražany dorazily tři góly ve druhém poločase

• 81
Náprava za výbuch v domácím poháru se fotbalistům Slavie vůbec nepovedla. Na stadionu Jablonce prohráli svěřenci trenéra Michala Petrouše vysoko 0:4. Dva góly vstřelil jablonecký kanonýr Lafata. Jeho tým se díky výhře posunul na druhé místo tabulky.

Domácí otevřeli skóre ve 25. minutě zásluhou Benešovy hlavičky po přesném centru Kovaříka. Ve druhém poločase skóroval dvakrát Lafata, mezi střelce se mezitím zapsal také záložník Kovařík.

Petrouš těžko hledal slova: "Porážka krutá, na druhou stranu jsme za stavu 0:0 měli pár slibných možností, bohužel ve finální fázi jsme jaloví. Naproti tomu Jablonec z každé povedené akce střílí branku," posteskl si Petrouš.

"I přesto, že jsme prohrávali 0:1, jsem v kabině klukům říkal, že se to dá otočit, ty skulinky tam byly. Jenže Standa Vlček neproměnil stoprocentní šanci a pak už to byla jednoznačná exhibice Jablonce."

Utkání Jablonec versus Slavia ve videoreportáži

Petroušovi zkomplikovala situaci zranění obránců Cicmana a Kaufmana, místo nich musel zaskočit na pozici stopera netradičně teprve devatenáctiletý Petrák.

A právě ve středu defenzivy měli Pražané po centrovaných míčích problémy.

Po deseti minutách ještě Beneš hlavičkou po přímém kopu těsně minul tyč, ale v 26. minutě už oslavoval vedoucí gól. Do sítě uklidil centr z levé strany.

Hosté nehráli úplně špatně, ale několik nadějných útoků do otevřenější jablonecké obrany pokazila špatná předfinální přihrávka. Špit se tak zapotil jen ve 35. minutě po Hurkově přímém kopu. Na druhé straně chvíli před pauzou dobře vyběhl Čontofalský a Marek Jarolím už neměl kudy dostat míč do sítě.

Po přestávce za Pražany poprvé nastoupila posila Frejlach a jeho spoluhráči mohli rychle vyrovnat. To by ovšem Vlček musel v 52. minutě po Pospěchově přiťuknutí trefit prostor mezi tyčemi.

Jablonec, či Slavia?

Pokud fandíte jednomu z týmů, podpořte ho ve sčítání fanoušků.

Místo toho tak znovu udeřili Severočeši: Jablonského přízemní střela se v 58. minutě zastavila u Lafaty a ten z místa na hranici ofsajdu prostřelil Čontofalského. Reprezentační kanonýr se tak gólově prosadil v pátém utkání po sobě.

Jablonec se definitivně uklidnil a naprosto ovládl hru. V 61. minutě Benešovi neuznali sudí druhý zásah v zápase kvůli ofsajdu, ale za devět minut už se domácí třetí branky dočkali. Čontofalský se marně natahoval proti Kovaříkově střele k tyči.

V závěru pak ještě udělal hostujícímu gólmanovi kličku Lafata a do prázdné branky zaokrouhlil počet svých tref v ročníku na deset. Jablonec posledních čtyřech utkáních nasázel osmnáct branek a potvrdil pověst nejproduktivnějšího týmu v lize.

Slávistický "kotel" hlasitě žádal odchod nejen kouče Petrouše, ale i generálního ředitele klubu Miroslava Platila.

"Rozjížděli jsme se tentokrát dost těžko, ten náš motor, naše záloha do 60. minuty nepracovala tak přesně a rychle, jak jsme potřebovali," uvedl jablonecký trenér František Komňacký. "I když jsme vedli 1:0, tak jsem v poločase hráčům vyčítal malé nasazení, malou touhu dát gól a málo střelby."

"Samozřejmě výhra nad Slavií těší, ale ani to vysoké vítězství bych nepřeceňoval. Máme na čem pracovat. Samozřejmě bych byl rád, aby nám ta střelecká forma co nejdéle vydržela, ale hráli jsme teď s mužstvy, která nebudou hrát o poháry a horní polovinu tabulky. Na taková mužstva se orientovat nemůžeme, musíme se snažit držet krok se Spartou, Plzní či Libercem," doplnil.