ODVÁŽNÝ PRŮNIK. Milan Škoda z Bohemians 1905 (v zeleném) se snaží projít mezi dvěma obránci Slovácka. | foto: ČTK

Bohemians 1905 - Slovácko 1:1, v Edenu padaly góly až v závěru

• 27
Fotbalisté Bohemians 1905 zahodili šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Spartu. V 6. kole nejvyšší soutěže totiž remizovali v Edenu se Slováckem 1:1. Obou gólů se fanoušci dočkali až v závěrečné čtvrthodině.

Utkání druhého s dvanáctým celkem tabulky mnoho šancí nenabídlo. Ty přišly až později ve druhém poločase.

Skóre zápasu otevřel v 75. minutě David Bartek z akrobatické pozice po centru Moravce. Jenže pět minut před koncem se prosadil hostující útočník Libor Došek a nerozhodný stav už vydržel do konce.

Bohemians tak sice protáhli domácí sérii neporazitelnosti na devět zápasů, ale mohou přijít o druhé místo v tabulce.

"Musíme být hrozně spokojeni. V první půli jsme sice byli lehce lepší, ale bylo to takové hluché, bez zakončení. A po změně stran nás soupeř přehrával. Bohemka si i díky fanouškům vytvořila tlak a po zásluze jsme inkasovali. Ale dokázali jsme, že když nám teče do bod, tak jsme schopni se zvednout," zhodnotil utkání trenér hostů Miroslav Soukup.

Utkání Bohemians 1905 versus Slovácko ve videoreportáži

Zápas začal minutou ticha za tragicky zesnulé hokejisty Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka, jejichž jména příznivci Bohemians vyvěsili na transparentu a bouřlivě skandovali: Hoši, děkujem.

Pak už se chopil slova fotbal. Jako první zahrozil po dvou minutách domácí útočník Škoda, který důrazně vyhrál souboj na půli hřiště a následně ze 30 metrů mířil těsně vedle. Poté dvakrát zahrozilo Slovácko, přičemž hlavně teč Jelečka těsně před brankářem Sňozíkem vypadala nebezpečně.

Bohemians, či Slovácko?

Pokud fandíte jednomu z týmů, podpořte ho ve sčítání fanoušků.

Jinak ale bylo šancí poskromnu.

Oba celky se uchylovaly k nákopům na vysoké útočníky Škodu a Doška, hra se však odehrávala hlavně ve středu pole a byla plná důrazných, ale férových soubojů.

Až pět minut před poločasem mohlo udeřit, po centru Reinberka však trefil hostující Došek z malého vápna hlavou jen tyč Sňozíkovy branky. Na druhé straně pak musel po rychlé akci domácích vyboxovávat míč před Škodou brankář Filipko.

Krátce po změně stran si svůj prvoligový debut odbyl sedmnáctiletý domácí talent Šumský. "Poslal jsem ho rozcvičovat už po dvaceti minutách, protože Budinskému se dnes nedařilo. Niki ukázal pár dobrých momentů. Ještě mu ale chybí zápasová praxe. Pak to z jeho strany bude ještě lepší," uvedl domácí kouč Pavel Medynský.

A právě on to byl, kdo v 73. minutě poslal rohový kop na hlavu Škody, ten však v do té doby největší šanci domácích hlavou jen těsně minul.

V těchto chvílí tlak Bohemians sílil a čtvrthodiny před koncem přišla odměna. Moravec z pravé strany přetáhl centr na zadní tyč, kam si naběhl Bartek a akrobatickou střelou přes hlavu otevřel skóre.

Slovácko mohlo vzápětí srovnat, když Došek mohl z malého vápna střílet do odkryté branky. Na poslední chvíli však před ním skvěle zasáhl stoper Lukáš a šanci mu zmařil.

Došek se nicméně dočkal. Pět minut před koncem hlavou tečoval centr z levé strany přesně k zadní tyči. Hráči Bohemians se ještě pokusili získat vedení zpět, ale aktivní Moravec svůj průnik zakončil jen střelou do Filipka.

Medynský byl nespokojený s první půlí. "Ta byla z naší strany prospaná. Nebyli jsme v pohybu a nechávali jsme soupeře hrát. Byli jsme takoví zabrždění," uvedl Medynský, který se domnívá, že na hráče dolehla šance dotáhnout se na čelo tabulky. "Asi to v hlavách bylo. Proto to bylo z naší strany takové bázlivé," mínil.

Vše si však prý o poločase vyříkali, což se odrazilo na výkonu v druhé půli. "Chvíli to ještě nebylo ono, pak ale přišla šance Škody a mužstvo se chytlo a začalo hrát náš fotbal. Jen je škoda, že jsme to už neudrželi," litoval.