Benjamin Vomáčka (vlevo) z ostravského Baníku atakuje Radka Sňozíka v brance

Benjamin Vomáčka (vlevo) z ostravského Baníku atakuje Radka Sňozíka v brance Bohemians 1905. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Na tom výkonu můžeme stavět, soudí baníkovská posila Vomáčka po prohře

• 6
Tři dny před utkáním s Bohemians 1905 šéfové Baníku dotáhli hostování stopera Benjamina Vomáčky. A hned nastoupil do základní sestavy. Předtím s mužstvem trénoval jen týden. K výhře však týmu nepomohl, domácí podlehli 0:1.

Co vám první zápas ukázal?
Ukázal všem, že Baník fotbal hrát umí. Devadesát minut jsme Bohemku přehrávali. A škoda, že jsme tam nedotlačili nějaký gól. Na tom výkonu můžeme stavět. Uvidíme další zápasy.

Jak těžké pro vás bylo naskočit do tak důležitého utkání?
Bylo to náročné, protože jsem asi tři měsíce nehrál mistrovské utkání. S Baníkem jsem trénoval týden, ale kluci mi pomohli. Když hrajete dobře dopředu, tak dozadu nemusíte tolik bránit. Jen jsme se báli, aby Bohemka nehrozila z brejků, což se naštěstí nepotvrdilo.

Utkání Ostrava versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Na hřišti jste vydržel 77 minut. Už vám chyběly síly?
Ano, ke konci mi už ubývaly, takže mě trenér stáhl a dal tam čerstvého hráče (Jozefa Adámika).

Co pro vás při premiéře na Bazalech bylo nejtěžší?
Udržet vzadu koncentraci celých devadesát minut, ale nejen pro mě, pro celý mančaft. Když tlačíte, hrajete dopředu, tak soupeř vám jednou uteče a dá góla, což je špatné.

A to se stalo. Přišla jedna chyba, jedno zaváhání a prohráli jste.
Bohužel. Předtím tam zřejmě byl nějaký malý faul na Tomáše Marka. Na to se ale nevymlouváme, dostali jsme gól a i po něm jsme se nepoložili a hráli dopředu. Lidem se to snad až na ten výsledek líbilo. Odměnili nás potleskem. Musíme tak hrát i venku a snažit se teď přivézt body z Českých Budějovic.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
11. Bohemians Praha 1905Bohemians 29 7 11 11 27:39 32
12. FK JablonecJablonec 29 6 11 12 34:44 29
14. FC ZlínZlín 29 5 10 14 36:60 25
15. MFK KarvináKarviná 29 5 7 17 29:52 22
16. SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice 28 6 4 18 30:58 22