Olomoučtí fotbalisté Marek Heinz (vlevo) a Adam Varadi odcházejí po remíze se

Olomoučtí fotbalisté Marek Heinz (vlevo) a Adam Varadi odcházejí po remíze se Slováckem. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Olomoučtí fotbalisté neubránili stopery Žižkova, už jsou aspoň na nule

• 0
Sigmáci si už "odpykali" trest, který dostali od fotbalové disciplinárky za korupci. Odpočet devíti bodů smazali, po pátém kole jsou na nule. A mohli být i v plusu, kdyby v neděli neremizovali s ligovým nováčkem Viktorií Žižkov 2:2.

Ačkoliv si Olomouc udržela sezonní neporazitelnost, a dokonce v tabulce s nulou bodů na kontě poskočila díky lepšímu skóre nad pásmo sestupu před klopýtající Ostravu a České Budějovice, po nerozhodném výsledku se neradovala. "Nezvítězili jsme, takže jsme zklamaní," shrnul pocity Hanáků útočník Jan Schulmeister, nejlepší hráč "modrých" v zápase.

V 19. minutě napřáhl z dálky, jeho střelu tečoval do protipohybu brankáře Vaclíka stoper Pierre Lafrance a míč zapadl přesně k levé tyči. V zápise o utkání napsal sudí Bílek gól jako vlastní, ale to mohlo být Schulmeisterovi až na ztrátu finanční prémie jedno.

Mnohem více ho mrzelo, že spoluhráč Aleš Škerle dvakrát při standardní situaci neuhlídal kolegy stopery v dresu soupeře: nejprve jej přehlavičkoval Procházka, pak přes něj z úhlu střílel po zemi křižně Lafrance. "Standardkám se hodně věnujeme. Konečně jsme se z nich prosadili," těšil se kapitán Tomáš Procházka.

Žižkov otočil skóre ještě do poločasu, aniž by si mladý brankář Olomouce Martin Šustr sáhl na balon. Žádný zákrok si náhrada za potrestanou jedničku týmu Petra Drobisze nepřipsala ani po změně stran, většinu času bránící se viktoriáni už totiž branku netrefili.

"Žižkov hrál defenzivněji. My jsme dobývali a nebylo tam tolik prostoru, abychom si vytvářeli víc šancí," povzdechl si trenér Olomouce Zdeněk Psotka. "Nepohlídali jsme si dvě standardky a dostali jsme zbytečné góly," litoval.

Před utkáním si Psotka dovolil nechat jen na střídačce opory Janotku, Hořavu a Heinze. Nakonec nastoupili všichni tři, Heinz už o přestávce vystřídal trápícího se Varadiho.

Utkání Žižkov versus Olomouc ve videoreportáži

Změny v sestavě Sigmě pomohly. Protivníka mačkala na jeho půlce, lépe kombinovala, jenomže až na krásnou technickou trefu Jana Navrátila do šibenice z 57. minuty po přihrávce dalšího stopera Kučery byla nebezpečná asi jako dítě dělající bábovičky na písku. "Balon jsme pořád drželi, ale hrajeme po šestnáctku, málo ohrožujeme branku. Na to jsme doplatili," věděl Schulmeister.

A se Sigmou mohlo být hůř, ovšem pět minut před koncem v jasné pozici přestřelil ležícího Šustra i branku Súkenník.

"Byla to tisíciprocentní šance," kroutil hlavou kouč Žižkova Martin Pulpit. Sám si však záhy oddechl, když po rohovém kopu hlavička Rossiho minula cíl jen o centimetry. "Bod musíme brát. Měli jsme problémy ve středu hřiště s pohyblivými záložníky," uznal trenérský svéráz, který ligovou premiéru prožil před čtyřmi lety právě v Olomouci. Na jeho drsné metody sigmáci nezapomněli dodnes.