ÚNIK. Hradecký Štěpán (uprostřed) kličkuje mezi protihráči z Příbrami.

ÚNIK. Hradecký Štěpán (uprostřed) kličkuje mezi protihráči z Příbrami. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hradec - Příbram 0:1, domácí nedali penaltu a padli potřetí za sebou

• 2
Nedávný lídr potřetí na kolenou. Hradečtí fotbalisté po slibném vstupu do sezony prohráli v 5. kole doma s Příbramí. Za stavu 0:1 domácí kapitán Fischer neproměnil penaltu. Hostům výhru vystřelil nádhernou bombou z dálky Tarczal.

Hradec začal nový ročník výhrou nad Žižkovem a poté smetl Teplice 3:0 na jejich hřišti. A byl první. Jenže pak doma utrpěl debakl 0:3 s Libercem, prohrál na Spartě a teď s Příbramí.

Ta zabrala po dvou porážkách a s devíti body patří do horní poloviny tabulky.

"Hráči si musí uvědomit, že fotbal se hraje na góly. Třetí
utkání po sobě jsme neskórovali a tolik šancí jako dneska si už těžko
vypracujeme," zlobil se hradecklý kouč Václav Kotal. "Nechci říkat, že je to neumění. Je to také o štěstí, když nedáme gól ani z penalty. Přitom ji kopal Roman Fischer, který branku dát umí."

Proti prohranému utkání na Spartě udělal hradecký trenér dvě zásadní změny v sestavě. Do branky se vrátila stabilní jednička Lindr a ze základní jedenáctky vypadl také bývalý reprezentant Fukal. Na lavičce zůstala i nová posila obránce Marek Plašil, někdejší hráč Příbrami a bratr českého reprezentanta a záložníka francouzského Bordeaux Jaroslava Plašila. Zadák se na hřiště dostal až v průběhu druhé části.

Utkání Hradec Králové versus Příbram ve videoreportáži

Oba celky předváděly fotbal, kterému chyběla kvalita, a tak fanoušci po většinu první půle čekali na šance marně. Až dvě minuty před půlí se do jasné šance dostal domácí záložník Zelený. Jenže místo střely se pokusil o kličku a reprezentační gólman Hruška jej vytlačil z výhodné pozice.

Následující Fischerovu hlavičku hostující brankář perfektně chytil. Druhý poločas začal fotbalovou nádherou v podobě gólu hostujícího středopolaře Tarczala. Hradecký brankář Lindr vyrazil prudkou Koukalovou střelu za šestnáctku a Tarczal z voleje poslal míč o břevno do sítě.

Příbramský záložník má na krásné góly patent, podobně se trefil i ve druhém kole doma proti Žižkovu. Proti Viktorii to byl jeho první gól v lize, radoval se až ve svém osmdesátém osmém duelu v nejvyšší soutěži. Na druhý
zásah si pak počkal pouze další tři kola.

Po krátkém šoku z inkasované branky se domácí probrali a snažili se o vyrovnání. Chyběl jim ale důraz a přesnost. To se projevilo při šanci Zeleného, jenž nečekal, že by k němu propadl centr z pravé strany. Především však v 65. minutě, kdy po faulu na Dvořáka kopal Fischer pokutový kop, míč však poslal nad břevno.

Navíc se zaskvěl brankář Hruška, který lapil hlavičku Plašila, tvrdý Janouškův pokus z dálky a nebezpečnou střelu střídajícího Malinského.

"Nemá to logiku. V minulých kolech jsme předvedli dva vynikající výkony, v nichž se hrálo nahoru dolů, a nezískali jsme ani bod. V Hradci máme z takové šmudly tři," prohlásil příbramský kouč David Vavruška. "Hradec nás přehrál nejvíc z dosavadních pěti soupeřů. Měl velké šance, ale neproměnil je. Na naši hru se nekoukalo hezky, jenže ty tři body nám pomůžou ke klidu."