OBR SKÁČE NEJVÝŠ. Leonard Kweuke si svými kilogramy udělal prostor v pokutovém území Plzně a v zápase pátého ligového kola přivedl Spartu do vedení. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

• 0
Dvě trefy sparťana Kweukeho ve šlágru s Plzní, hattrick jabloneckého útočníka David Lafaty v druhém zápase za sebou, vlastní góly žižkovského stopera Lafrance i slávisty Zbyňka Pospěcha. Parádní bomba z dálky příbramského Tarzcala. Podívejte se na všechny důležité momenty 5. kola fotbalové ligy.

Plzeň - Sparta 0:2

Fotbalový šlágr dopadl nečekaně. A jeho průběh byl takřka šokem. Sparta v pátém kole první ligy vyhrála na hřišti mistrovské Plzně 2:0 díky dvěma trefám Kweukeho a soupeři v tabulce utekla už o osm bodů. Zápas ovládla v obraně, ve středu zálohy i v útoku.

České Budějovice - Jablonec 1:5

Českobudějovičtí fotbalisté znovu nebodovali, v 5. kole první ligy doma podlehli Jablonci 1:5. Svůj bývalý klub potopil útočník Lafata, nejlepší střelec soutěže dal šestý, sedmý a osmý gól sezony. Byl to jeho druhý hattrick za sebou.

Viktoria Žižkov - Olomouc 2:2

Fotbalisté Olomouce se dostali v tabulce bodově na nulu. Kýžený bod jim přinesla remíza 2:2 na hřišti Žižkova, kterou Sigma vybojovala ve druhém poločase. Domácí přitom inkasovali jako první, ale do poločasové přestávky skóre otočili.

Hradec Králové - Příbram 0:1

Nedávný lídr potřetí na kolenou. Hradečtí fotbalisté po slibném vstupu do sezony prohráli v 5. kole doma s Příbramí. Za stavu 0:1 domácí kapitán Fischer neproměnil penaltu. Hostům výhru vystřelil nádhernou bombou z dálky Tarczal.

Slavia - Mladá Boleslav 1:1

Slavia uhrála pouhý bod za domácí remízu 1:1 s Mladou Boleslaví. V zápase rozdílných poločasů se ve 14. minutě trefil mladý slávista Koreš, v závěru utkání vyrovnal vlastní brankou Pospěch. Hosté si bod za znamenitou druhou půli zasloužili.

Ostrava - Bohemians 1905 0:1

Mizérie Ostravy pokračuje. Nebodovala s Bohemians 1905, se kterými prohrála 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 18. minutě Hartig.

Slovácko - Dukla Praha 1:0

Slovácko slaví první výhru v novém ročníku. Doma porazilo 1:0 Duklu Praha. Vítězství zařídil v 67. minutě Kerbr.

Liberec - Teplice 0:2

Ligová neporazitelnost Liberce skončila. Severočeši nestačili na Teplice a prohráli 0:2. Vstřelenými góly se o to postarali hráči z Bosny a Hercegoviny: Mahmutovič a Ljevakovič.