S rozdílnými pocity dohrávali duel s Mladou Boleslaví slávisté Štěpán Koreš

S rozdílnými pocity dohrávali duel s Mladou Boleslaví slávisté Štěpán Koreš (vpravo) a Zbyněk Pospěch. Zatímco Koreš poslal Slavii do vedení, Pospěch zařídil ukázkovým vlastním gólem vyrovnání. | foto: Stanislav PeškaČTK

Slavia - Mladá Boleslav 1:1, hostům k bodu pomohl domácí Pospěch

• 50
Pouhý bod za domácí remízu 1:1 s Mladou Boleslaví uhráli fotbalisté Slavie. V zápase rozdílných poločasů se ve 14. minutě trefil mladý slávista Koreš, v závěru utkání vyrovnal vlastní brankou Pospěch. Hosté si bod za znamenitou druhou půli zasloužili.

Utkání Slavia versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Před utkáním sklidil obrovské ovace nedávný slávistický brankář Martin Vaniak, který se ve čtyřiceti oficiálně loučil s hráčskou kariérou.

Zatímco před přestávkou vládli zápasu domácí, ve druhém poločase byli jasně lepší hosté.

Slávisté utkání začali ve velkém stylu, přesně a rychle kombinovali a zatlačili soupeře k jeho šestnáctce. Hned v úvodní desetiminutovce se do dvou šancí dostal nestárnoucí Vlček, ale poprvé na malém vápně promáchl a podruhé v tísni hlavičkoval mimo.

Hosté opláceli odvážnými brejky, ale k ohrožení domácí branky se nedostávali, protože slávistická defenziva byla spolehlivá.

Herní i územní převahu Slavia zúročila s končící čtvrthodinou. Koreš dostal kolmou přihrávku mezi dva protihráče, suverénně si s nimi poradil a vyběhnuvší gólman Miller neměl proti jeho obloučku nárok.

Svěží slávistické dílo pokračovalo, o což se starala dobře kombinující záloha, v útoku pak dělal v boleslavské obraně vítr rychlý Vlček.

Po půlhodině se v ofenzivě začali prosazovat i hosté, největší šanci měl hlavičkující Rolko, ale brankář Čontofalský tento nebezpečný pokus bravurně zlikvidoval.

Poslední slovo první půle mohl mít neúnavný Vlček, jenže pětatřicetiletý veterán své nadějné sólo z půlky hřiště nedotáhl.

"Do zápasu jsme nevstoupili dost sebevědomě," hodnotil boleslavský kouč Miroslav Koubek. "Zato druhá půle už se mi líbila." Jeho protějšek Michal Petrouš litoval: "Škoda, že jsme nepřidali druhou branku, dýchalo by se nám lépe."

Do druhého poločasu vstoupili hosté odhodlaně, přidali na rychlosti a důrazu a začalo se hrát převážně na slávistické polovině. A Chramostova dalekonosná střela jen těsně minula levý horní roh domácí svatyně.

Slávisty tohle varování neprobudilo, hosté se dál tlačili k jejich brance a vyrovnání měl na kopačce Chramosta. Jenže z výtečné pozice přestřelil...

Slávisté viditelně vypadli z role, kazili i lehké míče a soupeři mnohé usnadňovali, vyrovnávací gól byl na spadnutí. Především kolem sedmdesáté minuty, kdy se domácí nemohli dostat z drtivých boleslavských kleští.

Pomoci hostům však musel Pospěch, který jedenáct minut před koncem "ukradl" Kuličův centr z pravého křídla brankáři Čontofalskému a hlavou míč poslal do vlastní sítě...

"Nevím, kdo z nich za ten gól může. Ale určitě se tomu dalo předejít," povzdychl si trenér Petrouš. "A nakonec jsme mohli i prohrát."

To by ale Boleslavští museli proměnit alespoň jednu z dalších šancí.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36