Sparťanský trenér Martin Hašek | foto: Michal Růžička, MAFRA

Rozhodla prohra v prvním duelu, řekl po vyřazení sparťanský kouč Hašek

• 86
"V nové sezoně jsme odehráli osm ostrých zápasů a sedm z nich vyhráli. Prožíváme i herně dobré období, ale bohužel, ta jediná prohra na půdě Vasluie tento obraz kazí," řekl po vypadnutí z pohárové Evropy sparťanský trenér Martin Hašek.

Sparta v domácí odvetě 4. předkola Evropské ligy porazila rumunský FC Vaslui 1:0, ale po předchozí porážce 0:2 na evropské scéně skončila.

Jak odvetu bezprostředně po utkání hodnotíte?
Odvetu ovlivnil výsledek z prvního zápasu, což nahrávalo soupeři. Čekali jsme, že budeme dobývat a dobývat. Příležitosti ke skórování jsme měli v úvodním náporu, ale bohužel, Kadlec a Kweuke je neproměnili.

Co jste si myslel po bezbrankovém poločase?
Sice jsme nedali rychlý gól, jak jsme si přáli, ale v poločase to pořád ještě bylo hratelné. Tedy jít do prodloužení než k přímému postupu po devadesáti minutách. Změny v sestavě během druhé půle jsme měli plánované, předpokládali jsme, že hru příchodem nových hráčů oživíme, což se také stalo.

Jak vám bylo poté, co Zápotočný vykopl míč z brankové čáry?
Byl to důležitý moment, protože vzápětí jsme dali gól. A mohli jsme oprávněně pomýšlet na to, že za podpory fanoušků dáme aspoň ještě jednu branku. A taky přišly situace, kdy už jsem zvedal ruce nad hlavu. Bohužel, v některých momentech nám chybělo i štěstí.

Proč ještě se podle vás nepodařilo dát druhý gól?
Se závěrem se do naší hry vkrádala netrpělivost a hráči nedrželi své pozice. Hra pak už byla rozháraná a vznikaly situace, které běžně nevznikají. Přišla ale ještě nebezpečná střela Mareše, kterou gólman vyrazil. Zápas tak za častého soupeřova zdržování, které bylo pro Evropskou ligu nedůstojné, došel k výsledku 1:0 a k postupu Vasluie.

Jak viděli vyřazení hráči:

Co byste řekl k vyloučení Podaného?
Vyplynulo to z toho našeho chaotického závěru. Projevil snahu přerušit rychlý protiútok, přitom fauloval zbytečně, protože protihráč si to dával od nohy a míč bychom získali. Znamenalo to oslabení, věřím, že v kompletním složení bychom si ještě jednu šanci vytvořili.

Je konec v evropských pohárech hrozbou pro realizační tým?
Nikdo mi neřekl, že se něco bude dít, pokud nepostoupíme. Ale tohle není otázka pro mě.

V závěru zápasu fanoušci skandovali "Chovanec demisi, Chovanec demisi". Vztahujete to i na sebe?
Nedokážu posoudit, kolik fanoušků to bylo, ale i na sebe to vztahuju. Protože s Chovancem úzce spolupracujeme.

Byla čtvrteční základní sestava víc dílem vaším, nebo spíš manažera Jozefa Chovance?
Na sestavě i na systému hry 4-4-1-1 jsme se absolutně shodli.

Jaký bude mít tento neúspěch vedle odcházejícího Vacka vliv na změny v kádru ?
Tyto záležitosti se budou řešit v příštích dnech. A jestli přijdou další změny, včas se to dozvíte.